Осіннй Есхар: повний аншлаг та спів при ліхтариках (ФОТО, ВІДЕО)

Осіннй Есхар: повний аншлаг та спів при ліхтариках (ФОТО, ВІДЕО)

фото Інни Можейко

21-23 вересня 2012 року у сосновому лісі на березі річки Сіверський Донець на Чугуївщині відбувся фестиваль авторської пісні «Осінній Есхар».

Як повідомили у Чугуївській райдержадміністрації фестиваль зібрав близько тисячі людей.

В цьому році Осінній Есхар провели на базі відпочинку Харківського політехнічного інституту в урочищі Фігуровка. До ініціативної групи бардів долучилися голова Чугуївської райдержадміністрації Володимир Лобойченко та голова Чугуївської райради Ігор Сторожев, які стали співорганізаторами музичного форуму. В якості гостей у фестивалі взяли учать народний депутат України Дмитро Шенцев та заступник голови Харківської облдержадміністрації Євген Савін.

У концертній частині фестивалю виступив російський бард Олег Мітяєв, який на прохання слухачів співав свої старі та нові пісні. Визнаний музикант зібрав повний аншлаг і мав великий успіх, адже публіка зібралася виключно з любителів авторської пісні.

Тому члени журі фестивалю, які виступили пізніше, теж викликали бурхливі оплески. Завершився день тематично-гумористичним концертом «Чайхана», що традиційно пройшов навколо багаття.

23 вересня в районному Будинку культури Чугуєва відбувся заключний концерт. Виступили тріо із Запоріжжя «Неслыханная прибыль», «громадянин світу» Олександр Усенков, організатор полтавського фестивалю «Автограф» Сергій Зосімов, президент Харківського клубу пісенної поезії ім. Ю. Візбора Михайло Босін та інші. До речі, харківські барди були на фестивалі не лише чисельними, а й талановитими. Самобутнім та цікавим був виступ Юлії Саборанської, яка представляла молоде покоління поетів-піснярів. Яскравим акордом фестивалю «Осінній Есхар» став виступ Юрія Лореса.

Інна Можейко є давньою шанувальницею бардівського фестивалю в Есхарі, як осіннього так і зимового. Про свої глядацькі враження вона розповіла СК:
– Одною з родзинок фестивалю стала виставка старих фотографій, яку облаштували просто неба. ЇЇ організували люди, які з кінця 1970-х років забезпечували технічну частину фестивалю: звукооператори, світлотехніки. Виставка мала назву «Есхар минулих років». Близько 50 старих фотографії роздрукували, запакували у прозорі файли, щоб вберегти від дощу, і розвісили на території фестивального майданчику. На фото можна було пізнати обличчя людей, з яких починався фестиваль. Також відшукали та встановили на сцені знамена фестивалю – полотнища з зображенням знаменитої есхарівської пташки, яка є своєрідним гербом фестивалю. В усіх цих атрибутах відчувався масштаб та велика історія бардівского Есхару.

Під час фестивалю трапився казус - погасло світло. Але глядачі не розгубилися і почали підсвічувати ліхтариками сцену, на якій виступали учасники фестивалю
– Музиканти вийшли на авансцену і продовжили виступ. Виникла атмосфера близькості до глядача, пісні ще більш відчувалися залою, - розповіла Інна Можейко.

Учасники та гості бардівського музичного форуму прощалися ненадовго з улюбленим фестивалем, адже через кілька місяців «Зимовий Есхар» знову збере шанувальників авторської пісні.

Юрій Борщ

" width="100%" height="auto" frameborder="0" allowfullscreen="">
За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ