Реконструкція музею та парку Рєпіна. На що чекати (ФОТО)

Реконструкція музею та парку Рєпіна. На що чекати (ФОТО)

фото Інни Пирлик

Меморіальний музей, художня галерея та парк І. Ю Рєпіна, що у Чугуєві, потребують реконструкції.

У галереї, яка розташувалася у будівлі штабу військових поселень, що є пам’ятником архітектури ХІХ ст, не вистачає площі для експозиції робіт художників. Тут планують відремонтувати цокольне приміщення, аби у ньому мали змогу виставляти свої роботи молоді художники.

У садибі, де мешкав Ілля Рєпін, через дощі просів фундамент, а також потребує ремонту дах. Вартість проектних робіт — 300 тис грн. Окрім того, необхідно замінити огорожу навколо садиби (вартість проекту та ремонту сягає 100 тис грн).

По передніми підрахункам реконструкція семигектарного парку імені І. Рєпіна сягає близько 38 млн. Ескізний проект на таку суму запропонували в Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова, - розповіла заступник декана містобудівного факультету Ірина Усачова. За її словами, сума приблизна, але з урахуванням кафе та кінотеатру. Якщо їх не будувати, а лише реконструювати алеї, вартість зменшиться у чотири рази.

- Перед початком робіт парк необхідно обгородити, тому що він знаходиться у житловій зоні. Місцеві мешканці уже планують там копати городи. Потім треба побудувати вхідну зону. Вона тут повністю зруйнована, - розповіла Ірина Усачова.

Окрім того, проектом передбачено зонування парку на дитячу, ландшафтну зону, майданчики для масових заходів та для малювання молодих художників. Також у парку може з’явитися струмок.

Як розповів під час робочої поїздки до закладів культури голова ХОДА Михайло Добкін, робота по реконструкції об’єктів проводитиметься у двох напрямках. По-перше, народні депутати від Харківської області добиватимуться у Верховній Раді рішення святкувати 170-річчя Іллі Рєпіна на державному рівні. За словами Михайла Добкіна, завдяки цій постанові ювілей вдасться відзначити на більш якісному рівні і у черговий раз показати, який видатний художник жив і творив на Харківській землі.

- Наше домашнє завдання — вирішити, що робити з ремонтом та реконструкцією цих об’єктів культури, - зазначив губернатор. - Сьогодні силами обласного бюджету у нас є можливість наблизитися ще на крок в реконструкції будівлі галереї. Те, що вже зроблено на сьогодні, дозволяє нам приваблювати сюди туристів, гостей та мешканців Харківської області подивитися на прекрасні роботи, які накопичилися за останні роки. Я думаю, що протягом 1,5 місяця ми вийдемо на якесь рішення.

Інна Пирлик

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ