Репер з Донеччини проти бабусь з Харківщини. Кастинг в шоу "Битва хорів"

Репер з Донеччини проти бабусь з Харківщини.  Кастинг в шоу

фото Катерини Терещенко

Серед натовпу біля кіно-концертної зали не можна не помітити двох юнаків, які вигідно виокремляються серед усіх інших.

 Зачіски в стилі «кок», вузькі джинси з металевими ланцюгами, шкіряні жилети — все вказує на те, що хлопці — послідовники рок-культури.

Але, коли один з них підходить до намету, де відбувається перше прослуховування, на весь майданчик лунає іноземна поп-композиція.

- На цих проектах не дуже полюбляють, коли учасники приходять з композиціями у стилі рок. Тут цінують тих, хто вміє співати усе абсолютно, - із знанням справи розповідає Еміль Магерамов.

Зі своїм товаришем Павлом Еміль брав участь у багатьох музичних проектах: «Х-фактор», «Шоу№1» та шоу на «Новому каналі». Сьогодні друзі займаються у музичній школі та мріють заспівати із справжнім хором.

Досвід хорового співу має інша учасниця кастингу — вокалістка гурту «ТамДеМи» Людмила Тимченко. Чотири року на музичному факультеті Харківського гуманітарно-педагогічного інституту дівчина з Коломаку співала у хорі. Для кастингу виконавиця підготувала одну пісню Ірини Білик та другу своєї улюбленої співачки Селін Діон, яка, до речі, у 1988 році була переможицею на міжнародному музичному конкурсі «Євробачення». У Людмили Тимченко є всі шанси повторити перемогу своєї улюблениці на «Битві хорів».

- Це мій перший раз участі у такому масштабному проекті. Я не будую якихось наполеонівських планів, мені хочеть себе показати, це для мене ще одна сходинка вгору, - ділиться враженнями Людмила.

За умовами проекту, на кастинг можуть приходити не тільки сольні вокалісти, а й цілі гурти. Так, Ндо кастингу завітали учасниці фольклорного ансамблю з Дергачів «Чарівна пісня». Кожна з семи учасниць гурту вже має музичний досвід, а вийшовши на пенсію, жінки вирішили обє'днатися у музичний колектив на базі Дергачівського будинку культури. Сьогодні вони роблять гастрольні тури по господарствах Харківщини та співають у рідному БК по святах. Про можливість участі у проекті жінки дізналися з реклами на телебаченні й одноголосно вирішили спробувати свої сили.

- Ми більше хвилюємось не про те, що нас роз'єднають по різних командах, а про те, що ми можемо не пройти кастинг, - розповідає учасниця ансамблю Валентина Головко.

За словами співачок, якщо вони не потраплять до фіналу, не засмутяться, бо одна лише участь — яскрава подія у їхньому житті.

Серед учасників кастингу пісенного проекту багато приїзджих. Чотири роки назад Михайло Гергель з Донецьку самотужки освоїв бітбоксинг (техніка імітації музичних інструментів за допомогою голосового апарату — прим. автора). Досвіду участі у музичних проектах юнак не має, але потрапити до «Битви хорів» бажає, що є сили.

- Це нові емоції, знайомства. Треба штовхати у маси те, що я вже чотири роки роблю. Може, хоча б навчуся співати, - сміється Михайло, поправляючи свою яскраву кепку.

Кого восени побачать по телебаченню у «Битві хорів» українці — репера з Донеччини або бабусь з Дергачівщини — ще невідомо, але те, що справжня бійка починається вже у кастингових наметах, немає сумнівів.

- Світовий артист має вражати своєю історією. Якщо спів учасника «Битви хорів» представляє собою тільки технічне виконання, і людина при цьому не розуміє, про що вона співає, такі люди нас не цікавлять, - розповідає кореспонденту «СК» креативний продюсер шоу Володимир Завадюк. - Мій досвід роботи у музичних проектах демонструє, що найчастіше непрофесіонали співають краще, ніж професійні виконавці. Адже людина, що не має академічної освіти, більше хвилюються, і емоції тут роблять свою справу.

Катерина Терещенко

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ