Сімейні розваги у новорічну ніч на прикладі харківських родин

Сімейні розваги у новорічну ніч на прикладі харківських родин

http://god-zmei.ru/

Квест, як і звичайна вечірка, теж може бути тематичним. Наприклад, до року Коня можна підключити фантазію та написати такий собі «конячий» сценарій квесту, вигадавши відповідні тематичні завдання.

Одним із випробувань може стати конкурс на краще знання приказок, фільмів або пісень про коней. Або таке: поділитися на пари, де один член команди має виконувати роль коня, а інший – наїзника. Мета конкурсу – щонайшвидше «проскакати» певну дистанцію. До речі, новорічний квест можна проводити не тільки в приміщенні, а й у межах присадибної ділянки, на вулиці тощо. Як жаданий «скарб» можна підготувати для переможців скриню, наповнену різнокольоровими льодяниками у формі коней, справжню підкову на щастя або квитки на відвідування кінної ферми. Загалом, подарунками може бути будь-що. Тільки у цей Новий рік, аби їх отримати, гостям слід буде побігати.

Трохи важче влаштувати свято, коли за одним столом мають зібратися одразу декілька поколінь. Комусь хочеться переглянути новорічні телевізійні програми, комусь смачно попоїсти. Дітлахи бігають від столу до ялинки, господиня із салатами – від кухні до вітальні. Аби після бою курантів гості не почали куняти та розповзатися по кімнатах, у поміч господарю підійдуть веселі конкурси.

– Колись, у рік Кроля, усі чоловіки одягли заздалегідь приготовлені мною маски зайців і співали під караоке відомий хіт «А нам все равно…» – такий собі хор хлопчиків-зайчиків, – ділиться спогадами святкування однієї з новорічних ночей домогосподарка Марина Красильникова. – У моєму хорі були зайці у віці від 2 до 62 років. Знаєте, це було так кумедно!

Ще один варіант новорічної ночі в родинному колі – влаштувати «засідання» у вигляді урочистої частини із нагородженням усіх членів сім’ї за успіхи та досягнення в минулому році. Наприклад, підготувати кожному персонально маленькі сувеніри та грамоти.

– Минулого року до нас на зимові свята сестра привезла мого однорічного племінника, – розповідає Марина Красильникова. – Йому я підготувала грамоту із текстом: «Нагороджується Артем Євгенович за віртуозне освоєння техніки прямоходіння і вживання слова «дай». А своїй свекрусі за те, що вона навчила мене готувати свій фірмовий борщ, я власноруч зробила гарний фартух із фотографіями її дітей та онуків.

Весело обіграти можна навіть костюмоване переодягання. Нехай гості із заплющеними очима обирають картки з ролями. Для кожного з героїв можна також заздалегідь написати завдання. Наприклад, Дід Мороз і Снігуронька мають разом станцювати. Можна тільки уявити, як буде весело, коли цією «солодкою парочкою» стануть теща із зятем.

– Святкування Нового року в родинному колі має багато переваг, – каже організатор свят на Харківщині Галина Павлова. – Адже це, по-перше, мінімум витрат, а по-друге, ви дуже добре знаєте кожного з тих, хто зібрався. З мого досвіду, у таких гуляннях добре йдуть конкурси із застосуванням старих родинних фото та відео. Вгадати бабусю у ролі Сніжинки на фотокартці 60-річної давнини буде цікавим завданням для онуків.

За даними соціальних опитувань, проведених на сайтах всеукраїнських видань, цього року більшість українців зустрінуть Новий рік удома. Головна причина – класика жанру – відсутність грошей на більш екзотичне святкування. Та не слід забувати, що кінь – дуже активна тварина. Тому до святкування Нового 2014 року вдома треба ставитися не як до безвиході, а як до можливості розкрити свій творчий потенціал і здивувати близьких. Редакція «СК» бажає вам яскравих і веселих свят!

Катерина Терещенко, матеріал з газети "Слобідський край" №152 від 21.12.2013

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ