У музеях Харківщини введуть ноу-хау

У музеях Харківщини введуть ноу-хау

http://uk.wikipedia.org

Учора, 29 серпня, депутати Харківської обласної ради затвердили нову програму розвитку культури і туризму на 2014-2018 роки.

Як зазначив під час засідання сесії заступник голови Харківської облдержадміністрації Євген Савін, ця програма увійшла у список основних у регіоні.

- Програма орієнтована на комплексний розвиток культурної і туристичної інфраструктури області. ЇЇ стратегічна ціль полягає у створенні необхідних умов для планомірного і поетапного розвитку сфери культури і туризму, - наголосив Євген Савін.

Так, серед завдань Програми – покращення матеріально-технічної бази закладів культури: реконструкція та капітальний ремонт об’єктів закладів культури клубного типу, відновлення роботи опалювальних систем у приміщеннях сільських закладів культури, перехід на альтернативні види палива та впровадження енергозберігаючих технологій.

Окрім того, згідно з Програмою, концертним та театральним закладам надаватимуть фінансову підтримку та модернізуватимуть культурно-мистецьку інфраструктуру. Надаватиметься підтримка обдарованій творчій молоді. Також плануються заходи, спрямовані на збереження пам’яток культурної спадщини, модернізацію музейної справи. Зокрема, в музеях області хочуть створити Реєстр національного культурного надбання, тобто буде вестится електронний облік музейних фондів.

Окрему увагу в області будуть приділяти розвитку туризму та удасконаленню туристичної інфраструктури. Так, серед пріоритетних напрямків — розробка місцевих екскурсійно-туристичних, готельних та транспортних послуг. Зокрема, як повідомив Євген Савін імідж регіону на національному та міжнародному рівні підніматимуть за рахунок створення потужної реклами. Орієнтовний обсяг видатків, необхідний для виконання Програми, складає 308,7 млн грн.

Інна Пирлик

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ