Унікальні графічні картини вишиває колишній провідник (ФОТО)

Унікальні графічні картини вишиває колишній провідник (ФОТО)

фото Тетяни Василець

Виставка Харківського клубу любителів вишивки «Успіх» відкрилася учора в інформаційно-виставковому центрі «Бузок».

До експозиції увійшло 82 роботи від 39 майстрів. Роботи представлені в різних техніках. Це і вишивка хрестиком і півхрестиком, гладдю, стрічками, бісером.

Свою неповторну техніку продемонстрував один із трьох представників сильної статі у клубі — Теодор Бурлаку. Серйозно займатися вишивкою Теодор Георгійович почав шість років тому. До того довгий час працював провідником, а після важкої операції занурився у хобі. Він вишиває стібками, чорною ниткою. Свою техніку майстер називає графічною гладдю. 

- Техніка придумана мною. Я дивлюся на графічний малюнок і так само малюю голкою й нитками. Приклади беру в районній бібліотеці ім. В. Маяковського, це українська графіка починаючи з IX ст. і до сьогодні. Маю вже 30 робіт. А ще чекають на реалізацію десятки ідей. Однак усе це робити не так просто. Виконання роботи «Євангеліст Лука», наприклад,  зайняло сім місяців. А мені вже 70, погіршується зір, - каже Теодор Бурлаку.


До того, що вишавання — суто жіноча справа, Теодор Георгійович має своє ставлення.

- У більшості країн світу вишивають чоловіки. Я також вважав, що вишивання - то жіноча справа, та коли серйозно зайнявся вишиванням, занурився у це, зрозумів протилежне. 

Тетяна Василець

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ