Відомий режисер розповів у Харкові про дітей, оману та Інтернет

Відомий режисер розповів у Харкові про дітей, оману та Інтернет

фото Катерини Терещенко

Які телевізійні продукти мають сьогодні дивитися діти та на яких каналах

Ці та інші актуальні проблеми обговорювали світові медіа-фахівці на медіа-конференції «Глобальне село, діти, ТБ і кіно» в рамках Міжнародного дитячого телевізійного фестивалю «Дитятко».

На форум до Першої столиці прибули медіа-фахівці з Америки, Європи, Африки та Азії. Кожний з них щоденно стикається із сферою інформаційних технологій та знає усі нюанси цієї кухні. Спільним для них також є думка, що саме від якості цих технологій залишить майбутнє дітей та молоді, тому особливу увагу треба сьогодні приділяти розвитку дитячого телебачення.

Дитяче телебачення сьогодні знаходиться у кризовому становищі, політикою фінансування цього напряму на моїй пам’яті займаються тільки у Ірані. Дитячих повнометражних фільмів сьогодні майже не знімають. Тому такий фестиваль як «Дитятко» є тією чарівною паличкою, яка допомагає Україні дбати про своїх дітей, - зазначив у ході конференції член Євразійської Академії телебачення та радіо, директор болгарського дитячого фестивалю «Art Amphora Festival» Олександр Михайлов.

У свою чергу член журі Міжнародного дитячого телевізійного фестивалю «Дитятко», режисер, телерадіоведучий, член Експертної ради Гільдії кінознавців і кінокритиків Росії Давид Шнейдеров висловив думку, що в сучасних реаліях діти все менше дивляться телевізор.

 -Ми знаходимося в колосальній омані, вважаючи, що наші діти дуже багато дивляться телевізор, - розповів на форумі Давід Шнейдеров. - Сьогодні для дітей важливими є такі чотири слова: Інтернет, смартфон, Твіттер і Ютуб. Ці речі відвернули вже увагу дітей від телевізора. Можливо, наше завдання створити новий канал поширення інформації для дітей, - сказав Давид Шнейдеров.

На питання, чим наповнити цей канал, у фахівців є багато думок. Так, наприклад, президент Європейського центру дитячого телебачення Атіна Рікакі з Греції зазначила, що криза, що охопила Європу, і всі наслідки, пов'язані з нею, мають значний вплив на формування сприйняття світу дітьми і молоді та виступила з ініціативою розробки п'ятихвилинних програм, які розповідають про кризу.

На думку спеціаліста з Москви, телеведучої та автора і ведучої музичних програм, художнього керівника «Музичного Театру Дітей "Веселка" Марина Ланди, дитячі програми не мають зосереджуватися на якомусь одному телеканалі, а бути доступними будь-де. 

Катерина Терещенко

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ