Вогнища розпалять на Харківщині в кінці тижня

Вогнища розпалять на Харківщині в кінці тижня

У суботу, 7 липня, у селі Сковородинівка Золочівського району відбудеться щорічний регіональний фестиваль пісенно-обрядового фольклору «Сьогодні Купала, а завтра Івана».

– Уся програма заходу побудована таким чином, що гості самі можуть приєднатися до виступаючих – не просто слухати пісні, а й підспівувати. Тому ми спеціально не робили акцент на сценічності майданчиків. Межі між виступаючими та гостями будуть умовними. Усе це робиться для того, щоб люди звикали до живого співу. Адже наші пращури не слухали концерти, а самі брали участь у таких заходах. Саме тому в нас передбачено майстерню танців і майстер-класи з декоративно-прикладного мистецтва. Можна повчитися співати, танцювати, пограти в ігри. І суто купальський елемент – сплести вінок. Усі відвідувачі автоматично намагаються щось сплести, прикрасити себе, усі ходять у зелені, – розповідає керівник фольклористичного гурту «Муравський шлях», заслужена артистка України Галина Лук’янець.  
    
Організатори фестивалю пообіцяли, що зеленого дресс-коду не буде, проте вплести у свій одяг квіти і трави є бажаним.    

Завершиться свято купальськими танками, пусканням у воду віночків і феєрверком.

– Такі фестивальні форуми, на перший погляд, здаються звичними, проте Івана Купала займає трохи іншу позицію. Саме навколишнє середовище, чудова природа Сковородинівки та можливість прив’язати всі події до традиційного народного свята дозволять народним колективам добре розкрити у своїх виступах тему природи. Гості ж спостерігають не просто концертні виступи, не звичайні пісні й танці, а виконання традиційних, культурних, трохи магічних стародавніх дій, які були окрасою життя нашого співвітчизника багато століть. З’єднання з природою стимулює розвиток нашого фольклорного мистецтва, адже історично ми розуміємо, що потрошку нас покидають носії традицій, а молодіжні колективи більше гуртуються в Харкові, – вважає Галина Лук’янець.

–  Доїхати до місця фестивалю відвідувачі зможуть на рейсовому автобусі Харків – Золочів. Якщо ж туристів буде дуже багато, то ми знімемо машини з інших маршрутів і в такий спосіб забезпечимо всіх транспортом. Періодичність відправлення автобусів не перевищуватиме 10–15 хвилин. Для організованих  відвідувачів буде також сформовано групу організаційно-методичного центру туризму, – запевняє  Дмитро Кузнєцов. – Минулого року фестиваль відвідало понад 4 тис. осіб. Зараз ми очікуємо понад 5 тис. Цьогорічний бюджет свята – 20 тис. грн.

Ірина Гудзь, матеріал з газети "Слобідський край" №78 від 03.07.2012

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ