Встановити полуничний рекорд харків'янам допомогли запорожці (ФОТО)

Встановити полуничний рекорд харків'янам допомогли запорожці (ФОТО)

фото Марини Трубнікової

Рекордну кількість полуничного варення – 518 літрів – зварили в суботу в Ізюмі під час проведення традиційного фестивалю полуниці.

Друга субота червня в Ізюмі – подвійне свято: у день міста тут традиційно проводять фестиваль полуниці, на якій збираються й ті, хто вирощує, і ті, хто залюбки їсть цю чудову ягоду.

Для туристів це своєрідна «фішка»: за два тижні до свята в соціальних мережах точиться обговорення майбутньої події та формуються групи для спільної поїздки.

Для учасників фестивалю підготовка починається тільки-но завершується попередній полуничний сезон, адже номінації тут відомі заздалегідь: перемагає той, хто привезе найбільше полуниці на продаж. Ще є номінація «Найбільша кількість сортів» і «Найбільша полуниця».


– У журі в нас працівники міськвиконкому та представники громадськості. Робота суто технічна: зважують, вимірюють, тому об’єктивність стовідсоткова, – каже заступник Ізюмського міського голови із соціальних питань Олексій Полях.

Як повідомили «СК» у прес-службі Ізюмської міської ради, у «кількісній» номінації переміг Дмитро Горькавенко – він привіз на фестиваль 290 кілограмів ягоди. Найбільшу кількість сортів – цілих 16 – представив Генадій Клюшник. Найбільша ягода фестивалю вагою у 118 грамів (розміром з велике яблуко!) виросла в ІОлени Іваненко.


Цього року до традиційної програми фестивалю додалася інтрига – ізюмчани вирішили встановити рекорд України з виготовлення полуничного варення. 

– Спеціальний чан, який водночас є і плитою, нам виготовили в Запоріжжі, – розповідає Олексій Полях. – Плитка топилася дровами, тому в нашого варення був незвичайний смак, а запах був трохи з димком.

Після того, як представники Реєстру рекордів України офіційно зафіксували встановлення нового рекорду в 518 кілограмів, варення роздавали всім охочим.
– Жодних обмежень не було – кожний їв, скільки хотів, та ще й з безкоштовним морозивом. А все, що залишилось, ми віддали в Ізюмський дитячий будинок, – розповів Олексій Полях.


Довідка. «Солодкий рекорд» ізюмчан у цифрах:
на виготовлення варення пішло 500 кілограмів полуниці та 300 кілограмів цукру;
час варіння – 4 години;
діаметр чана – 2 метри;
над виготовленням варення працювали 10 кухарів.

Інна Можейко

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ