Як журналісти говорити вчилися (ФОТО)

Як  журналісти говорити вчилися (ФОТО)

Фото Тамари Кіч

Сьогодні на черговому занятті для слухачів Школи юного журналіста при управлінні у справах преси та інформації ХОДА диктор Харківського обласного радіо Юрій Вірченко провів лекцію з ефірного читання текстів.

Він розповів про техніку читання текстів в ефірі радіо і телебачення, правильного дихання й значення інтонації.

- Кожна інформація побудована на трьох китах: що ви говорите, кому ви це говорите і навіщо. При цьому ви самі повинні бути зацікавлені в тому, що читаєте, і особливо це важливо на радіо, тому що там слухач не знає вас, він тільки чує ваш голос. Тому на радіо працювати складніше, ніж на телебаченні, адже на екрані ви можете утримати глядача картинкою, - говорить Юрій Вірченко.

Також юні журналісти пізнали правила тренування дикції й потренувалися під керівництвом досвідченого диктора в читанні текстів. Цей досвід став цінним для кожного юнкора, особливо для Анастасії Стойчан з Зачепилівського району. Дівчина пише вірші, тому декламування для неї надзвичайно важливе.

- Над дикцією я дуже багато років працювала, але сьогоднішнє заняття довело, що треба працювати невпинно, крокуючи вперед, - вважає Анастасія. - Адже кожен день живучі, ми повинні розвивати свої таланти, і якщо тренуватися, то ми досягнемо своєї мети.

За словами майбутньої журналістки, кожне заняття в школі — це великий досвід, нові знайомства зі значимими людьми, які дуже цікаві для молоді.

- Коли слухачі приїжджають сюди, у них завжди горять очі, бо ми дізнаємося постійно щось нове, - говорить дівчина.

Тамара Кіч

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ