Фермер скидав туші мертвих свиней у Лопань

Фермер скидав туші мертвих свиней у Лопань

http://mydim.ua/

На Харківщині селянин приховав смерть п'яти свиней.

Жителі Дергачівщини допомогли правоохоронцям встановити особу місцевого мешканця, який намагався приховати факт загибелі свиней від невідомої хвороби. Ще влітку мешканці Дергачівського району неодноразово чули про загрозу захворювання свійських тварин на африканську чуму.
Стурбовані мешканці села Безруки звернулися з заявою до Дергачівського райвідділу міліції, щоб правоохоронці розібралися в ситуації, яка відбулася напередодні. Люди бачили, як молодий чоловік під’їхав на власному авто до річки Лопань та скинув у воду 5 туш мертвих свиней. Дергачівські міліціонери за допомогою свідчень місцевих мешканців з’ясували особу правопорушника. Ним виявився 29-річний житель Безруків, який займається вирощуванням худоби.
Чоловік розповів, що вранці тварини, як завжди, поїли вареної крупи, а вже ввечері вони усі загинули. Фермер знайшов простий спосіб позбавитися їх – просто закинув туши у місцеву річку. В такій ситуації, враховуючи небезпечний епідеміологічний стан з домашньою худобою на сусідній території, чоловіку було необхідно зробити відповідну експертизу, щоб з’ясувати причину загибелі тварин. До того ж, мертві туші, знаходячись у воді, могли стати причиною забруднення не тільки водойми, а навколишнього середовища.

Про даний факт правоохоронці повідомили керівництво Дергачівськоїрайдержадміністрації та санепідемстанції. В результаті проведеної експертизи було встановлено, що загрози захворювання на африканську чуму не має, тварини загинули від неякісного корму.

Дільничні інспектори міліції склали стосовно громадянина адміністративний протокол відповідно до ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення правил благоустрою території міст та інших населених пунктів), що передбачає накладення штрафу від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.