Глобальні зливи траплятимуться усе частіше - учені (ВІДЕО)

Глобальні зливи траплятимуться усе частіше - учені (ВІДЕО)

http://obozrevatel.com

Катастрофічні і руйнівні повені подібні до тих, які останнім часом накрили Європу, можуть почастішати.

До такого висновку прийшла група вчених, пише ТСН. Вивчивши 11 окремих кліматичних моделей, вони уклали, що зміна клімату призведе до більшого розливу річок. А повені, за їх словами, якраз і відносяться до числа найбільших стихійних лих, пов'язаних із зміною клімату.

За останні десять років щорічні втрати від повеней досягли десятків мільярдів американських доларів, щороку гинуть тисячі людей, каже Юкіко Хірабаяші з Токійського університету. Його наукова робота була опублікована в науковому журналі Nature Climate Change від 9 червня, який присвячений проблемам глобальної зміни клімату. Вчені виявили збільшення частоти розливу річок в Південно-Східній Азії, Південної Індії, Східній Африці і північній частині Анд.

А ось річки в деяких районах Північної та Східної Європи, Анатолії, Центральної Азії, центральної частини Північної Америки та південній частині Південної Америки, навпаки, будуть розливатися рідше.

За оцінками, число людей, яке може опинитися в зонах, схильних повені, залежить від зміни температур. Підвищення температури повітря на 2 градуси Цельсія може піддати ризику 27 мільйонів чоловік. Потепління на 4 градуси збільшить кількість потенційних жертв до 62 мільйонів. Цифра зросте до 93 мільйонів, якщо температурний стрибок буде ще значніше - 6 градусів.

Вчені прогнозують, що в нинішньому столітті повені будуть траплятися кожні 10-50 років. А от у минулому столітті повені були рідкістю - раз на 100 років. Таким чином, незалежно від кліматичного сценарію, повені на планеті почастішають, а кількість потенційних жертв збільшиться.

За матеріалами: ТСН