Хакер стежив за особистим життям харків'ян через їх комп'ютери

Хакер стежив за особистим життям харків'ян через їх комп'ютери

Фото: із соціальної мережі

Прокуратура направила до суду справу хакера-шпигуна, який запускав «віруси», щоб стежити за громадянами.

Харківська місцева прокуратура № 5 направила до районного суду Харкова обвинувальний акт стосовно 23-річного студента одного з харківських ВНЗ за фактами несанкціонованого втручання в роботу комп'ютерів, що призвело до витоку інформації та створення шкідливих програмних засобів, також призначених для несанкціонованого втручання в роботу комп'ютерів (ч.ч. 1, 2 ст. 361, ч.ч. 1, 2 ст. 361-1 КК України).

За інформацією заступника керівника місцевої прокуратури Дмитра Казака, досудовим розслідуванням встановлено, що студент розробив «вірус» та самовільно, не маючи на це дозволів власників комп'ютерів, порушуючи конституційне право на таємницю особистого життя, вчинив несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів громадян та організацій на території Харкова та інших регіонів України.

«За допомогою шкідливого ПО зловмисник мав можливість отримати доступ до персональних комп'ютерів громадян, контролювати їх роботу, а також використовувати веб-камери користувачів, аби стежити за їх особистим життям», — розповів Дмитро Казак.

У ході обшуку квартири зловмисника правоохоронці вилучили його персональний комп'ютер, на жорсткому диску якого знаходився «вірус», що використовувався для несанкціонованого доступу до персональної інформації користувачів мережі Інтернет.

Відомо, що хакер «зламав» близько 100 персональних комп'ютерів. Наразі перевіряється причетність підозрюваного до скоєння аналогічних злочинів. Максимальна санкція статей передбачає 6 років позбавлення волі. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області.

Читайте ткож: Чотири іномарки згоріли на стоянці у Харкові (Фото)

Микола Мельник