Крокодила із Гоптівки морили голодом, щоб умістити у акваріум (ФОТО)

Крокодила із Гоптівки морили голодом, щоб умістити у акваріум (ФОТО)

Фото Ірини Гудзь

Власник крокодила-нелегала годував тварину двічі на тиждень.

Крокодилячого каймана доставили до Харківського зоопарку вчора о 19.00. Там тварину відігріли, обстежили на наявність інфекційних хвороб, шкіряних паразитів, нагодували. Працівники зоопарку досі не можуть визначити стать крокодила, адже через переохолодження його статеві органи розглянути неможливо.

- Крокодилові каймани нормально живуть при температурі вищій за 20 градусів. Більш низькі ж температури тварини переносять дуже погано і можуть навіть загинути. Цей крокодил потрапив до нас дуже переохолодженим. Його температура не перевищувала 10-15 градусів. Він не ворушився, пащі були перемотані скотчем.

Тут явно випадок жорстокого поводження із твариною, - сказав директор Харківського зоопарку Олексій Григор'єв. - До роботи із крокодилом були долучені всі необхідні спеціалісти, і спільними зусиллями тварину врятувати вдалося. Зараз він вже більш-менш активний, намагається їсти. Вранці навіть з'їв бичка.


Для свого віку — за словами власника, крокодилу шість років — тварина дуже маленька за розміром. Як прокоментували працівники зоопарку, це говорить про те, що її погано годували.

- Серед чемоданів і валіз із особистими речами, якими був набитий автомобіль, працівники митниці вилучили сумку чорного кольору. У ній знаходився згорток із пледів та простирадел. Коли митники попросили показати вміст згортку, то побачили спочатку голову крокодила, а потім і решту його тіла довжиною близько 85 см. Господар тварини — громадянин України, який їхав із Росії, де тимчасово працював. Чоловік пояснив, що крокодил — це його домашній улюбленець Кузя, якому шість років. На запитання чому крокодил такий маленький, господар відповів, що годував його лише двічі на тиждень. Це робилося для того, щоб тварина не росла і могла вміщуватися у невеликий акваріум, - розповів т.в.о. Головного інспектора із зв'язків з громадськістю — прес-секретаря Харківської обласної митниці Андрій Безкубський.

Найближчі кілька тижнів крокодил проведе у зоопарку: спочатку 21 день у карантині, потім — у тераріумі. Подальша ж його доля поки що невідома.

- Рішення про те, де залишиться тварина, має прийняти суд, - пояснив Олексій Григорєв. - Крокодила можуть віддати у державну власність або у власність зоопарку. Можливих рішень тут багато. Щоправда, зоопарк потреби у крокодилячих кайманах не має. Спеціально ми б його не купляли, адже маємо трьох власних (два хлопчики і дівчинка - Авт.).


Вартість крокодилячого кайману на чорному ринку сьогодні сягає близько 200 умовних одиниць. Власник же запевняв, що придбав у Москві тварину за суму, еквівалентну чотирьом тисячам грн. Харківська обласна митниця вже подала позов до суду за фактом незаконного ввезення на території України екзотичної тварини (чоловік не мав при собі жодних документів на крокодила). Власнику каймана загрожує адміністративне покарання.

Ірина Гудзь

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ