Махінації у сфері держзакупівлі. Прокуратура розпочала перевірки

Махінації у сфері держзакупівлі. Прокуратура розпочала перевірки

http://www.netestate.ru/

На Харківщині фінінспектори «закривали очі» на тендерні порушення у сфері держзакупівель.

Як розповів начальник відділу прокуратури області Вадим Мацегора, перевірка в діяльності Державної фінансової інспекції в області засвідчила, що спеціалізованим підрозділом інспекції упродовж 2102-2013 років складено 153 протоколи про адміністративні правопорушення на суму понад 600 тис. грн. При цьому на сьогодні порушники сплатили лише третину цих коштів, - повідомили у прес-службі обласної прокуратури.

- Серед основних причин низької ефективності відшкодування збитків – відсутність планової роботи з виявлення порушень у сфері держзакупівель, невжиття цивільно-правових заходів щодо відшкодування, неналежна взаємодія з правоохоронним органами тощо, - відзначив Вадим Мацегора.
Так, у березні цього року фінінспектор при перевірці додержання вимог законодавства у діяльності відділу освіти Великобурлуцької райдержадміністрації виявив низку порушень.

Зокрема, освітяни за результатами торгів у вересні  2012 року уклали з приватним підприємцем договір на закупівлю нафтопродуктів на загальну суму понад 270 тис. грн.

Проте усі пропозиції, представлені на  торгах, підлягали відхиленню, оскільки не мали сертифікату відповідності та паспорта якості товару, довідки про те, що учасник не є банкрутом та ще низки документів. Це стосувалося і переможця, з яким відділ освіти уклав договори.

Аналогічні порушення були виявлені і за договором на закупівлю товарів, робіт та послуг, укладеним відділом з цим же підприємцем.

Загальна вартість укладених договорів склала більше 830 тис. грн.

Проте фінінспекція питання про визнання договорів закупівель недійсними не порушувала. Водночас, працівниками УБОЗ ГУМВСУ в області  відносно службовців районного відділу освіти складено 6 протоколів про вчинення корупційних правопорушень.

Так само посадовці інспекції не вжили заходів при виявленні порушення тендерних процедур у діяльності одного з вищих навчальних закладів Харкова.

У 2011-2012 рр.. виш уклав з різними підприємствами 6 договорів  щодо капітального ремонту гуртожитків на суму понад 9 млн. грн. Проте до участі у торгах допускалися учасники, які не мали необхідних дозволів Держкомітету з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду. Крім того у їх ліценціях не було такого виду робіт як капітальний ремонт.

В іншому випадку фінінспектор не відреагував на порушення посадовців відділу освіти Вовчанської райдержадміністрації при закупівлі продуктів харчування на суму понад 230 тис. грн. До звіту про результати торгів були внесені недостовірні дані щодо ціни пропозиції переможця. До того ж не було висновку санітарно-епідеміологічної експертизи  відповідності продукції.

У  зв’язку з цим прокуратура області внесла подання начальнику Держфінінспекції в області про усунення порушень та про притягнення винних осіб до відповідальності. Наразі воно перебуває на розгляді.

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ