Масштабна лісова пожежа під Харковом: подробиці події (Фото)

Масштабна лісова пожежа під Харковом: подробиці події (Фото)

Фото: ДСНС

Нагадаємо, 22 вересня, близько 12:20, на території 126-го кварталу Красноградського лісництва в районі населених пунктів Мартинівка, Наталине та Добренька виникла пожежа.

До прибуття основних сил та засобів ДСНС головою Красноградської райдержадміністрації Третьяковим Є. А. було організовано своєчасне залучення спеціальної та пристосованої техніки підприємств, господарств району для гасіння пожежі. Також були проведені усі необхідні заходи з оповіщення та евакуації людей з прилеглих будівель до лісового масиву.

До місця події були направлені підрозділи ДСНС у кількості 29-ти відділень на автоцистернах, 3 автоцистерни лісгоспу, 2 автоцистерни та 2 одиниці пристосованої для цілей пожежогасіння техніки добровільних протипожежних формувань підприємств Красноградщини, а також 200 чоловік особового складу ДСНС та 25 працівників лісгоспу. Також до місця пожежі направлено 60 курсантів та 10 офіцерів Національного університету цивільного захисту України.

Лісова пожежа поширилась на площу близько 70 га (з них приблизно 50 га верхової пожежі) і охопила 126-й, 127-й, 156-й та 118-й квартали лісового масиву. Цьому сприяла вітряна погода.

О 17:20 до місця події вилетів пожежний літак Ан-32. О 17:35 він здійснив перший скид води.

О 18.30 22 вересня вживаються заходи щодо припинення просування вогню до населених пунктів. Силами ДСНС спільно з райдержадміністрацією Красноградського району було врятовано два житлові будинки у с. Мартинівка, з яких евакуйовано 8 мешканців.

Станом на 07.00 23 вересня — пожежу стримують. Верхова пожежа ліквідована. Горить хвойна підстилка на площі біля 70 га. Загрози населеним пунктам немає, — повідомили у ГУ ДСНС України у Харківській області