Підтоплення деяких населених пунктів очікують на Харківщині

Підтоплення деяких населених пунктів очікують на Харківщині

http://ecoportal.su

Значне потепління, яке очікується 30 і 31 березня в Україні, не призведе до надзвичайної ситуації на Харківщині. Паводки не затоплять населені пункти області.

Про це на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій повідомила начальник Харківського регіонального центру з гідрометеорології Валентина Андрієнко. За її словами, висота сніжного покрову у північних районах області складає 14-15 см, на півдні — 1-3 см. Запаси води на півдні невеликі, а на півночі — нижче норми. Тому рівень води коливається незначно.

- Ми очікуємо, що з 30-31 березня будуть потеплішання та опади, які підуть водою. Але у зв'язку з тим, що ґрунт відтанув, те, що буде танути, буде вбирати грунт. Вода прийде у ріки та водоймища, але підняття рівня води буде в межах норми і трохи нижче, - запевнила Валентина Андрієнко.

Вона додала, що підтоплення на Харківщині можливі, але тільки там, де це завжди відбувається у зв'язку з особливостями рельєфу.

- Вода ж у річках підійметься і піде у пойму, але зверх пойми вода не піде, для цього нема передумов, - наголосила начальник Гідрометцентру.

Тамара Кіч

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ