Із радгоспної контори зробили сучасний дитсадок у селі (Фото)

Із радгоспної контори зробили сучасний дитсадок у селі (Фото)

Фото: Тетяна Лісна

За 9 місяців у селищі Горького, яке підпорядковується Сазоно-Баланівській сільській раді на Богодухівщині, з’явилося «Сонечко» - дитсадок на 35 місць.

Раніше у двоповерховій будівлі працювала контора місцевого радгоспу. Із 2000-х років вона почала занепадати. Ще там трохи попрацювала початкова школа, але після того, як  її закрили через малу кількість учнів, у будівлі залишилися лише голі стіни.

Громада селища, у якому половина дошкільнят вимушена сидіти вдома, загорілася ідеєю використати цю будівлю під садок.

Голова Сазоно-Баланівської сільської ради Євгенія Малайдакова розповіла, що питання про появу дошкільного закладу неодноразово виносилося на виконавчий комітет сільради.

- Мати дитсадок для Горького була одна з гострих потреб. Основна частина мешканців селища, яким 20-40 років, працює у Харкові, Вільшанах, Богодухові. І в родинах турбувалися, куди дівати діток, поки батьки на роботі, - розповідає Євгенія Малайдакова.

Читайте також: СУЧАСНУ АМБУЛАТОРІЮ ВІДКРИЛИ У ВІДДАЛЕНОМУ РАЙОНІ ЧУГУЄВА

Минулого жовтня процес зрушився. Районним коштом було виготовлено відповідну документацію, яку подали на фінансування з державного бюджету, і держава підтримала цю ідею. Коштом обласного та сільського бюджету у будівлі  зробили ремонт, придбали необхідні меблі та обладнання. А в рамках конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» - відремонтували дах. Загалом із держбюджету на реконструкцію будівлі та переобладнання її під дитсадок було виділено 1,5 млн грн.

Сьогодні садок повністю готовий: стіни та сходинки розмальовані у кольори, зручні та оригінальні меблі, як-от ліжечка-жабенята, туалетні кімнати, підлаштовані під дітлахів, іграшки, книжки…Дитячим гомоном садок наповниться з 15 серпня.

Тетяна Лісна

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ