Творчість українського «лівши» увіковічили на Харківщині

Творчість українського «лівши» увіковічили на Харківщині

Фото: nashridkup.com.ua

На малій батьківщині видатного мікромініатюриста, поета, філософа і історика Миколи Сядристого — у Куп’янську — з’явилася скульптурна композиція за мотивами його робіт.

У камені та металі творчість Миколи Сядристого вишукано передали харківські скульптори Фелікс та Людмила Бетліємські. Проект Людмили переміг у конкурсі робіт, а Фелікс втілив задум дружини у життя. Профінансувала створення скульптурної композиції колишня куп’янчанка Лідія Моргунова, наразі жінка проживає у Києві.

У столиці мешкає і сам Микола Сядристий. На жаль, через стан здоров’я видатний митець не зміг приїхати до Куп’янська.

Сядристого вважають батьком «мікромініатюри». Його мистецтво обійшло всі континенти, найбільш повно його твори представлені в Московському політехнічному музеї, на постійній виставці мікромініатюр у Києво-Печерському заповіднику і в Музеї мікромініатюр в Князівстві Андорра.

Кожну свою роботу автор ілюструє віршами. Також його вірш «Як згоріле насіння, спить в землі покоління» висічений на стелі в національному музеї «Меморіал жертв Голодомору». 25 листопада брила з цим же віршем з’явилася й поряд з пам’ятним знаком жертвам голодомору та політичних репресій на Куп’янщині.

Більше про Миколу Сядристого читайте тут:  Український лівша, що провів караван верблюдів крізь вушко голки

Андрій Соха