Чому молоді виховательки не повертаються на село. Коментар ХОДА

Чому молоді виховательки не повертаються на село. Коментар ХОДА

Середній вік педагогів, які працюють у сільських позашкільних навчальних закладах, становить 50 років.

Штати позашкільних навчальних закладів на селі повністю укомплектовані кадрами, - запевнив сьогодні під час прес-конференції директор Департаменту науки і освіти ХОДА Роман Шаповал. Проте кадрові проблеми тут все ще існують.

- Повністю вирішити кадрову проблему у позашкільних закладах на селі ми зможемо тільки, якщо в Законі України “Про вищу освіту” будуть чітко прописані зобов’язання людини, яка вступала до вишу на бюджетній основі із сільської місцевості, повернутися до свого населеного пункту для виконання своїх соціальних обов’язків перед державою, - вважає Роман Шаповал. - Слід відзначити, що у нас велика текучка кадрів. Так, приміром, часто випускниці не повертаються у село через те, що виходять заміж, наприклад, за правоохоронців, і їдуть з ними за місцем служби тощо.

Директор профільного Департаменту зазначив, що вік вихователів у сільських дитсадках становить 48-53 роки. Ця проблема з кожним роком відчувається все гостріше. У той же час, середній вік вихователів у нових позашкільних навчальних закладах становить менше 30 років.

До речі, як розповів Роман Шаповал, сьогодні в регіоні на виконання соціальних ініціатив Президента України щодо забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти та розширення мережі дошкільних навчальних закладів в Харківській області з 2010 року проводиться планова робота, яка спрямована на відновлення недіючих груп дошкільних навчальних закладів, будівель, які не використовуються за призначенням, а також з обладнання додаткових приміщень для проведення навчально-виховного процесу в дошкільних навчальних закладах. Так, на сьогодні в області працює 681 дошкільний навчальний заклад. У 2012 році їх мережа збільшилася на 42, цього року заплановано відрити 15 груп на базі колишніх ЗОШ, які були реорганізовані в НВК. Також заплановано відкрити 5 окремих дитячих садочків. Всього у цих закладах працюватиме 29 груп для 515 дітей.

У даний час уже розпочали роботу 11 закладів, в яких працює 14 груп для 225 дітей: по одному — в Балаклійському, Барвінківському, Дергачівському, Зачепилівському, Золочівському, Куп’янському, Нововодолазькому районах та два у Вовчанському районі.

В уже діючих навчальних закладах відкрили 44 групи, в яких займається 800 дітей.

Інна Пирлик

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ