На малокомплектні школи Харківщини грошей не дадуть - заступник Добкіна

На малокомплектні школи Харківщини грошей не дадуть - заступник Добкіна

http://www.kuban.aif.ru/

Цього року обласна влада планує розпочати вирішення проблеми вуличних санвузлів у сільських школах.

На програму з ремонту шкільних туалетів виділено близько 9 млн гривень. Але вирішуючи проблеми комфортного перебування дітей в освітніх закладах, місцеві органи влади натикаються на комплекс проблем під загальною назвою «малокомплектна школа».

Про це кореспонденту "СК" розповів заступник голови ХОДА Євген Савін.

– У цьому разі недоцільно вкладати кошти у малокомплектні школи, які не мають перспективи розвитку. Будувати теплий туалет, новий спортзал і нову столову для двадцяти дітей неекономно, – зауважує Євген Савін. – Діти у малокомплектних школах відчувають себе утиснутими. Гурток або секцію там не відкриють, і діти не мають багато з того, що мають їх ровесники. Рівень викладання – один учитель викладає шість предметів... Діти вже не думають про перспективу, їм хоч би швидше закінчити школу та отримати атестат. У той же час у нормальних школах, де ще є проблема із вуличним туалетом, ми це питання вирішимо остаточно, до початку нового навчального року нові туалети буде побудовано у приміщеннях великих шкіл.

Разом із будівництвом нових фізкультурно-оздоровчих комплексів обласна влада розглядає можливість будування на базі таких центрів басейнів для плавання. Як повідомив Євген Савін, такий вибір зроблено невипадково: адже швидкобудівні споруди значно дешевші в будівництві, ніж стаціонарні. Вони вигідно відрізняються і за строками здачі об’єкту в експлуатацію.

– У разі нормального фінансування ФОК можна побудувати за півроку, нестабільного – за рік. А будь-яке капітальне будівництво займає від двох років, і ціна інша. Побудувати стандартний басейн коштує від 50 млн грн. Ми зараз почали проектування і дали завдання проектантам порахувати проект басейну на базі ФОКу. Він буде довжиною 25 метрів, на шість доріжок, з дитячим басейном, – пояснює Євген Савін. – Пілотний проект буде реалізовано, якщо буде виділено державну субвенцію, нам потрібно на це приблизно 14 млн грн.

Тамара Кіч, матеріал з газети "Слобідський край" №57 від 14.05.2013

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ