Що потрібно знати про зовнішнє незалежне оцінювання цього року

Що потрібно знати про зовнішнє незалежне оцінювання цього року

Фото із соцмережі

Реєстрація на основну сесію ЗНО триватиме до 17 березня. Пробне ЗНО у Харківській області складатимуть 13,9 тисячі школярів. Ця цифра дещо вища за тогорічну.

«Пробне ЗНО не є безкоштовним. Але, якщо учень має змогу пройти його, то основну сесію він складе успішніше, адже матиме можливість потренуватися, - повідомив заступник голови - керівник апарату ХОДА Анатолій Бабічев. - Цього року особисто голова ХОДА Юлія Світлична зверталася до керівників районів і міст області з тим, щоб місцева влада знайшла можливість оплатити проходження пробного ЗНО для дітей з незахищених категорій».

Він також нагадав, що прийом заяв до вищих навчальних закладів цього року відбуватиметься з 12 по 26 липня виключно в електронній формі.

«Одне з нововведень вступної кампанії 2017 року – це те, що кожен абітурієнт має можливість направити до 9 заяв на 4 спеціальності. Минулого року можливо було подати 15 заяв на 5 спеціальностей», - сказав Анатолій Бабічев.

Крім цього, за його словами, впроваджено чотири коефіцієнти до конкурсного бала – регіональний, галузевий, сільський і першочерговий.

«Регіональний коефіцієнт орієнтований на те, щоб створити кращі можливості для вступників, які обрали ВНЗ у регіонах України. Він складає 1,0 - для Києва, 1,01 – для Дніпра, Львова, Одеси, Харкова, для інших обласних центрів - 1,02, для Луганської і Донецької областей і переміщених вишів – 1,03», - сказав Анатолій Бабічев.

Галузевий коефіцієнт – 1,03 - надається абітурієнтам, що вступають на технічні або природно-математичні спеціальності.

Сільський коефіцієнт – 1,02 – стосуватиметься осіб, які здобули повну загальну середню освіту в навчальних закладах на території сільських населених пунктів у рік вступу.

«Першочерговий коефіцієнт стосується медичних та педагогічних вищих навчальних закладів. Якщо абітурієнт уклав угоду, що він після завершення навчання буде працювати в сільській місцевості не менше трьох років, то йому надається першочерговість при вступі до ВНЗ при абсолютній рівності балів з іншим абітурієнтом, який таку угоду не укладав», - зазначив Анатолій Бабічев.

Вступ до ВНЗ у 2017 році здійснюватиметься на підставі сертифікатів ЗНО 2016 і 2017 років.

Микола Мельник

Автор: