Школяр-геній, переможець міжнародної олімпіади, з Харкова: Не хочу вчитися в нашому виші (ФОТО)

Школяр-геній, переможець міжнародної олімпіади, з Харкова: Не хочу вчитися в нашому виші (ФОТО)

фото з соцмереж

Учень 11 класу Харківського університетського ліцею Григорій Золотарьов отримав «бронзу» на XXIV Міжнародній олімпіаді з біології, яка проходила у швейцарському Берні з 14 по 21 липня.

- Я не один з учасників, хто вважає, що олімпіада була дуже цікавою. Мені навіть нема, з чим її порівнювати, - розповідає новоспечений переможець Григорій Золотарьов.


Окрім цікавих завдань хлопець відзначив й високий рівень їх складності та високу підготовку конкурентів. Всього в Олімпіаді взяли участь близько 240 учнів із 60 країн світу.

Щоб взяти участь у Міжнародній олімпіаді у Швейцарії, Григорій пройшов переможний шлях у районній, обласній та Всеукраїнській олімпіадах. В останній він увійшов у першу вісімку переможців.


- Справа у тому, що в європейських країнах відмінна від нашої шкільна програма, вона там більш спеціалізована, - розповідає юнак. - Американець, що посів четверте місце, у власній лабораторії працював по шість годин на добу, там він проводив власні дослідження.


Олімпіада тривала два дні: перший складався з тестових завдань, другий — практика.

Григорій готувався більше року, щоденно проводячи за підручниками по 6-7 годин. За словами хлопця, він відмовився від багатьох людських радостей. Читав підручники з біології вузівської програми, відвідував практичні заняття у лабораторіях та літні школи. 

- Я не очікував цієї перемоги, навіть про участь у Міжнародній олімпіади ніколи не розраховував, - радіє переможець. - Коли оголосили результати, першими, кому я розповів про перемогу, були батьки.

Біологією хлопець почав займатися ще з дитинства, коли навчився читати. Сьогодні Григорій займається нейробіологію та онкологію, бо своє майбутнє бажає пов'язати з медициною.

Перемога у олімпіадах міжнародного рівня, можливо, надасть якісь пільги при вступі в українські виші, але юнак планує поступати у чеській університет. У вересні Григорій навіть поїде на спеціалізовані мовні курси в Чехію.

Катерина Терещенко

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ