У Харкові будують ядерну установку під контролем уряду

У Харкові будують ядерну установку під контролем уряду

http://egofree.ru/

Проект «Джерело нейтронів», що реалізується у ННЦ «Харківський фізико-технічний інститут» в рамках американського гранту, пройшов усі експертизи та затверджений на засіданні Кабінету міністрів.

Як повідомив перший заступник губернатора Харківщини Валентин Дулуб, в рамках Меморандуму між Україною і США, сьогодні затверджене Кабміном техніко-економічне обґрунтування проекту будівництва ядерної установки в Національному науковому центрі «Харківський фізико-технічний інститут».

Зроблена робота з проектування, складені всі необхідних документи. Також ведеться закупівля необхідного обладнання, яке доставляється з Китаю, Німеччини, Франції, Америки.

Робота ведеться спільно зі спеціалістами з Роунської ядерної лабораторії. ООО «Стальконструкція» виконала загальні будівельні роботи на основі проектів, затверджених раніше.

За словами Валентина Дулуба, скоро розпочнеться  будівництво всього корпусу і монтаж обладнання.

- На об’єкті побували представники Інспекції ядерного регулювання України, які перевірили всі необхідні документи.  Також з Міністерства енергетики і вугільної промисловості приїжджали інспектори, які ознайомилися з ходом будівництва. Зараз створюється спеціальна міжвідомча робоча група, яку імовірно буде очолювати віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко, який буде контролювати будівництво і монтаж обладнання ядерної установки, - повідомив перший заступник губернатора.

Згідно із Меморандумом, будівництво і запуск ядерної установки має відбутися у квітні 2014 року. 

Тамара Кіч

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ