У найдорожчому харківському виші розповіли, за що платять студенти

У найдорожчому харківському виші розповіли, за що платять студенти

http://provisov.net

Понад 20 тисяч у рік коштує навчання на найдорожчій спеціальності “міжнародне право” в НУ “Юридична академія України імені Ярослава Мудрого”.

З першого липня розпочалася вступна кампанія. Абітурієнти ринули до вишів здавати документи. Тим, хто отримав високі бали на зовнішньому незалежному тестуванні — хвилюватися нічого. Адже шанси вступити на бюджет підвищуються. Проте незмінно запитуваними залишаються спеціальності, де держзамовлення менше, аніж кількість охочих вчитися. Плата за навчання на таких відділеннях висока, тим паче, якщо ви обираєте рейтинговий виш.

Згідно з таблицею цін на навчання у харківських вишах, опублікованою Департаментом освіти і науки Харківської облдержадміністрації, найдорожчими спеціальностями залишаються — правознавство, міжнародні економічні відносини (МЕВ) та переклад.

На піку цін — вартість навчання за спеціальністю «Правознавство». Тут беззаперечно рейтинг очолює Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого». Один курс навчання на спеціальності «правознавство» коштує 19400 грн. А от «міжнародне право» вийде дорожче — 20200 грн. У ХНУ ім . В. Н. Каразіна навчання на юридичних спеціальностях коштуватиме дешевше. За те ж саме «правознавство» та «міжнародне право» - доведеться платити 15 825 грн щороку. У Харківському національному університеті внутрішніх справ рік навчання на цій спеціальності коштує 14600 грн.

Як пояснили у прес-службі Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», вартість навчання формується із багатьох факторів. Враховуються результати міжнародних та всеукраїнських рейтингів вищих навчальних закладів України, викладацький склад вишу, тобто кількість академіків, професорів, кандидатів наук, доцентів. Значною мірою на ціну навчання впливає високий конкурс під час вступу та репутація випускників вишів, як кваліфікованих спеціалістів. Береться до уваги також співпраця університету із закордонними вишами, можливість проходження практики та навчання за обміном в іншій країні. Платять студенти і за умови навчання та проживання, тобто, за можливість користуватися сучасною матеріально-технічною базою, відвідувати добре обладнані спортивні зали, проживати у комфортних гуртожитках тощо.

Повний текст статті “Дорогі” знання. Юриспруденцію — багатим. Машинобудування — економним” читайте у газеті “Слобідський край” № 80 від 6 липня 2013 року.

Інна Пирлик

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ