На Шевельовські читання не пустили студентів (ФОТО)

На Шевельовські читання не пустили студентів (ФОТО)

фото Станіслава Сороки

Групу студентів та просто небайдужих харків'ян не пустили на Шевельовські читання у Харкові.

Сьогодні о 15.00 у Харківському благодійному фонді “Ренесанс” розпочалися Шевельовські читання, присвячені 105-річниці з Дня народження українського лінгвіста і літературознавця Юрія Шевельова.

Серед доповідачів були заявлені доктор філологічних наук, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія» Лариса Масенко; доктор філологічних наук, професор ХНУ ім. В.Н. Каразіна Володимир Калашник; доктор філологічних наук, професор кафедри сучасної української мови Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Людмила Ткач. На читання також завітав відомий харківський поет і письменник Сергій Жадан.

На жаль, послухати доповідачів, а також висловити свою думку з приводу такої неоднозначної постаті, як Юрій Шевельов, змогли не всі. Так, на вході до будівлі фонду треба було пройти спеціальну реєстрацію. Як стало відомо редакції, групу молодих харків'ян не пустили на захід.


- Я хотіла взяти участь у читаннях та висловити свою точку зору щодо Юрія Шевельова, якого вважаю негідним бути на меморіальній дошці. Проте на захід мене не пустили. Почали питати, хто я така і яку організацію представляю, - розповіла студентка ХНУ “ХПІ” Тетяна Брюховецька.

Молоді люди прийшли з плакатами не на підтримку Юрія Шевельова. Можливо, саме це й стало причиною того, що їх прогнали з “Ренесансу”.

- Запитали, що це у нас за згорнуті плакати. А коли ми відмовилися їх показувати, то просто вигнали. Але чому ми маємо щось показувати? Ми нічого поганого не робили. Просто прийшли послухати, - заявив харків'янин Дмитро Шеховцов.

Станіслав Сорока

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ