Як рахують бюлетені, побачать українці в Інтернеті у реальному часі

Як рахують бюлетені, побачать українці в Інтернеті у реальному часі

Нововведенням цьогорічних виборів до Верховної Ради буде установлення веб-камер, які працюватимуть у режимі реального часу.

Про це сьогодні розповів на прес-конференції представник Президента України у Верховній Раді, народний депутат України Юрій Мирошниченко.

Так, будь-яка людина зможе простежити не лише за ходом голосування, але й підрахунків голосів із власної квартири. В Інтернеті транслюватимуться записи ходу виборів з кожної дільниці.

- Багато ведеться дискусій з приводу ризиків, пов'язаних з цією виборчою кампанією, багато ми чуємо закидів про можливість фальсифікації. Більш ефективного механізму прозорості, ніж можливість у реальному часі, у режимі Online, як говорять медіа, зайти і подивитися, як відбувається голосування на будь-якій дільниці, ще не винайдено, - впевнений Юрій Мирошниченко.

На кожній дільниці працюватиме не одна камера, а декілька. Головним же об'єктом стануть столи, де здійснюватимуться підрахунки.

- Саме розкладання бюлетенів по стопочкам, де можна буде побачити, яка політична сила скільки голосів набрала, як раз і буде предметом відеоспостереження. Спостерігати ж за тим, що не є змістом виборів, є профанацією, - сказав Юрій Мирошниченко. - Ми вже проаналізували, які потенційно можуть бути форми фальсифікацій. У межах цієї ініціативи вони будуть відстежуватися. Крім того, за допомогою веб-камер можна буде вирішувати спірні ситуації у суді.

Ірина Гудзь

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ
Автор: Роман Шупенко