Харківський «Локомотив» дотиснув московських «динамівців» на тай-брейку

У третьому турі Відкритого чемпіонату Росії з волейболу харківський «Локомотив» приймав у середу на своєму майданчику московське «Динамо».

Інтриги цьму поєдинку додавав той факт, що зараз за «динамівців» виступає колишній лідер «залізничників», кращий бомбардир минулого чемпіонату Сергій Тютлін. Екс-гравець «Локомотива» вийшов на майданчик наприкінці першої партії та допоміг своїй новій команді виграти її з рахунком 25:20.

До честі господарів, атаками яких вперше диригував один з кращих волейболістів лондонської Олімпіади та Світової ліги 2012 року, болгарин Георгі Братоєв, стартову осічку вони пережили стійко. У другому сеті підопічні Юрія Філіппова налагодили свою гру біля сітки, а на подачах проявили себе Дмитро Терьоменко, Микола Рудницький та Леван Каландадзе. По ходу партії харків'яни були попереду навіть з різницею в десять очок - 21:11, 22:12. І хоча в заключні хвилини гравці «Локомотива» трохи зменшили оберти, перемогу в партії вони вже не віддали - 25:18.

За схожим сценарієм пройшов у матчі й третій ігровий відрізок. Харківські волейболісти з самого початку вирвалися вперед і свого лідерства до закінчення партії не втратили, вигравши сет з перевагою в шість м'ячів. На жаль, розвинути цей успіх у четвертому сеті у «залізничників» не вийшло. Господарі провели його жахливо та програли «динамівцям» на фініші десять очок.

У підсумку матч прикотився до укороченою партії, яку харків’яни розпочали дуже впевнено - 7:2. Надалі вони трохи пограли на нервах уболівальників, дозволивши москвичам скоротити розрив до мінімуму - 7:8, а потім організували вирішальний штурм та здобули перемогу - 15:10 у п'ятій партії та загальні 3:2 у матчі.

- Московське «Динамо» - це іменита команда в російському та європейському волейболі. Неможливо провести всі п'ять партій з такою командою на одному рівні. Ось і сьогодні десь був спад, а десь ми були на висоті. Втім, перемога з рахунком 3:2 нас повністю задовольняє, тож особливих претензій до своїх підопічних у мене після цього матчу не буде, - зазначив після гри головний «машиніст» «Локомотива» Юрій Філіппов.

У турнірній таблиці харків'яни після домашнього успіху піднялися з десятого на сьоме місце, маючи в активі чотири очки. Очолює російську Суперлігу білгородський клуб «Білогорьє», який набрав у стартових трьох турах максимальні дев'ять балів.