Десятки іноземців стрибнули з літака під Харковом (ФОТО)

Десятки іноземців стрибнули з літака під Харковом (ФОТО)

фото Валерія Несенова

В минулі вихідні на аеродромі в селищі Коротич українці, білоруси та росіяни змагалися на точність приземлення з парашутом.

Четвертий рік поспіль аеродром у селищі Коротич приймав у себе кращих спортсменів парашутного спорту з України, Росії і Білорусії на турнірі «Кубок Дружби», який на сьогоднішній день є одним з найбільш великих змагань в Україні. 

Основна родзинка харківського турніру, яка приваблює досвідчених спортсменів з інших країн, є деякі вправи, які в світі ніде не проводяться. Серед них - стрибок на два датчики і так званий «темний комплекс» - акробатичні вправи у вільному падінні, що представляють набір з окремих фігур, які можуть випасти в довільному порядку методом жеребкування.

Участь у турнірі взяло 36 спортсменів, які складали 9 чоловічих і 3 жіночі команди. Харків та область представляла чоловіча команда з аероклубу імені Гризодубової.

«У нас команда молода, але перспективна. Класичний парашутизм - це дуже складний вид, насамперед у матеріальному плані. Для підготовки спортсмена потрібно багато часу і багато витрат, тому середній вік багатьох далеко за 40. У Харкові команда молода, тому що ми працюємо на перспективу. Зараз готуємо хлопців, з якими будемо працювати далі», - зазначила головний суддя змагань Оксана Труш.


У парашутизмі дуже багато напрямків, але найбільш успішно українці, в тому числі харків'яни проявили себе в «Великих формаціях», де велика кількість людей збирає певну фігуру у вільному падінні. 

На жаль, харків'янам потрапити до числа призерів цього року не вдалося. Бал тут правили більш досвідчені білоруси, які, зазначимо, є одними з лідерів у світі за класичним парашутного спорту.

«Більше 30 років займаюся цим спортом. Навіть не можу сказати, чому свого часу обрав парашут. Напевно, не вистачало в житті екстриму, а потім це вже стало звичкою. На жаль, ми зараз стрибаємо мало. Стрибки платні і зробити їх оптимальна кількість не вдається. У Білорусії простіше. У них стрибки безкоштовні, тому вони показують гарні результати і є лідерами у світі. Парашутний спорт, і зокрема точність приземлення - це такий вид, де потрібна стабільність», - зазначив найдосвідченіший представник харківської команди Євген Іванов.

Турнір « Кубок Дружби» закрив сезон стрибків з парашутом в Україні, і спортсмени після відпочинку почнуть підготовку до нового сезону, який, як вони очікують, буде більш успішним.

Валерій Несенов

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ