Харківські плавчині вибороли бронзу на чемпіонаті світу (ФОТО)

На чемпіонаті світу з водних видів спорту, який 20 липня 2013 року стартував у Барселоні, українська команда з синхронного плавання здобула бронзу в технічній програмі.

Нашій збірній вперше вдалося піднятися на п'єдестал пошани планетарного значення.

Харків'янки Лоліта Ананасова, Катерина Рєзнік, Олександра Сабада, Катерина Садурська, Анастасія Савчук та Анна Волошина разом зі спортсменками з Донецька Анною Клименко та Оленою Гречихиною стали третіми в технічній програмі серед груп.

Заробивши за свій виступ 93,300 бала, підопічні головного тренера збірної України Світлани Саідової пропустили вперед лише команду Іспанії та безумовних лідерів світового синхронного плавання - росіянок, які в черговий раз стали чемпіонками.

Крім того, дуже близькими до медалей були харків’янки і в інших фіналах. Лоліта Ананасова стала четвертою у фіналі сольної програми, також четверте місце у фіналі технічної сольної програми посіла Анна Волошина. Рокове четверте місце дісталося дівчатам і у дуеті.

Загалом за перші шість днів змагань українські спортсмени здобули дві бронзові та одну срібну медаль. Ще одну бронзу Україні, поступившись першими двома місцями представницям Китаю, в стрибках у воду з 10-метрової вишки принесла киянка Юлія Прокопчук.

У синхронних стрибках на триметровому трампліні виступав і харків’янин Олексій Пригоров. В дуеті з Іллею Квашею він посів сьоме місце.

На двох дистанціях виступили вже на чемпіонаті і плавці на відкритій воді. Україну в цьому виді плавання представляє два харків’янина - Ігор Снітко та Ігор Червинський. Поки що найкращий результат показав Ігор Червинський, який на дистанції 5 кілометрів посів 10-те місце, поступившись переможцю з Тунісу лише 8 секунд. Ігор Снітко проплив «п'ятірку» з 33-м часом. На дистанції вдвічі довшій харків’яни посіли 19-те і 29-те місце. Ближчим до лідерів знову був Ігор Червинський.

Чемпіонат світу з водних видів спорту триватиме у Барселоні до 4 серпня.