Харківський дзюдоїст поїде на Дефлімпійські ігри

фото ФДУ

Харків’янин Владислав Мозирев поїде до Болгарії на Дефлімпійські ігри 2013 року

Збірна України, у складі якої був і харків’янин Владислав Мозирев, стала срібним призером чемпіонату світу з дзюдо серед спортсменів з вадами слуху, який відбувся у Венесуелі на острові Маргарита.

Наш земляк посів друге місце у складі збірної України у командних змаганнях: «стінка на стінку». У стартових колах турніру українці із «сухим» рахунком вибили з турнірної сітки команди Бразилії та Франції, а в півфіналі здобули вольову перемогу над турецькими дзюдоїстами – 3:2.

Шлях на найвищу сходинку п’єдесталу Мозиреву та його партнерам по «синьо-жовтій» збірній перекрили у фіналі головні фаворити чемпіонату – росіяни. Проте, «срібний» подіум по праву можна вважати історичним досягненням. Нинішня нагорода стала дебютною для українців на чемпіонатах світу в командних змаганнях.

В особистому турнірі підопічний харківського тренера Сергія Кривича боровся в категорії до 66 кілограмів і посів п’яте місце, вигравши два бої з чотирьох. Від «планетарної бронзи» харків’янина відокремили лічені секунди. У поєдинку, після якого Мозирев міг «зачепитися» за медаль, він довгий час був попереду в рахунку, але наприкінці двобою пропустив результативний випад свого російського суперника й у підсумку залишився поза призерами.

Загалом на чемпіонаті світу з деф-дзюдо українські спортсмени отримали дві золоті, дві срібні й чотири бронзові нагороди. У медальному заліку це третій результат після збірних Росії та Бразилії. У цілому нагороди нинішніх світових баталій між собою розіграли понад 200 спортсменів із 36-ти країн. Успішний виступ у Венесуелі за такої серйозної конкуренції дозволив Владиславу Мозиреву забронювати собі місце у складі збірної України на Дефлімпійські ігри 2013 року, які пройдуть наступним літом у столиці Болгарії.

Для харків’янина участь у цих найбільших змаганнях чотириріччя буде вже другою в кар’єрі. У 2009 році на Іграх в Китаї він показав в особистому заліку п’ятий результат, і тепер намагатиметься поліпшити це досягнення в Софії.

Заключним масштабним турніром у цьому році для вітчизняних деф-дзюдоїстів стане національний чемпіонат України, який відбудеться у Дніпропетровську наприкінці листопада. На цих змаганнях Мозирев відстоюватиме свій минулорічний чемпіонський титул.