Харківський гросмейстер став переможцем Чемпіонату України

Харківський гросмейстер став переможцем Чемпіонату України

Харків’янин Антон Коробов, не програвши жодної партії, став переможцем чемпіонату України з шахів, який завершився в Києві.

На шляху до золотої нагороди українських клітинних баталій харківський шахіст здобув перемогу над Юрієм Кузубовим з Краматорська, львів’янином Юрієм Вовком, Євгеном Мірошниченком з Донецька, Олександром Зубовим із Миколаєва та своїм земляком Павлом Ельяновим. Ще шість партій на чемпіонаті Антон Коробов зіграв унічию.

В підсумку, набравши в 11-ти турах вісім очок, Коробов став недосяжним для своїх суперників. Срібний призер Олександр Арещенко з Луганська та володар «бронзи» львів’янин Андрій Волокітін відстали від переможця на один пункт. На четвертій позиції фінішував головний фаворит турніру киянин Руслан Пономарьов. Екс-чемпіон світу з шахів набрав після 11-ти турів шість очок. Ще два харківські гросмейстери, які брали участь у нинішньому чемпіонаті, Олександр Моісеєнко та Павло Ельянов, посіли відповідно сьоме та восьме місця.

Загалом у цьогорічному чемпіонаті за нагороди сперечалися 12 провідних гросмейстерів країни (за винятком львів’янина Василя Іванчука). Це був найсильніший національний турнір в історії незалежної України. Середній рейтинг його учасників виявився рекордним для внутрішніх чемпіонатів і складав 2666 пунктів, що відповідало рангу міжнародного турніру вищої категорії.  
До речі, в кар’єрі Антона Коробова це вже другий національний титул найсильнішого шахіста. Свою першу перемогу на чемпіонаті України з шахів він здобув рівно десять років тому – в 2002 році.

Олексій БІЛОБРОВКО, матеріал з газети "Слоібдський край" №98 від 16.08.2012

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ