Харківський "Металіст" програв "Локерену" 0:1. Кінець безславного сезону

12.12.2014 09:00 Спорт
Програвши останній матч групового етапу Ліги Європи, харківський «Металіст» з нулем у графі «очки» повторив антирекорд, установлений три сезони тому ірландським клубом «Шемрок Роверс».

Залишаючи нинішній єврокубоковий сезон, харків’янам так і не вдалося грюкнути за собою дверима, а фінальним акордом стала принизлива поразка на «Львів Арені» 0:1 від скромного бельгійського «Локерена» – команди, яку колишній «Металіст» навіть не помітив би на полі.

Фатальній гол з офсайда

Враховуючи, що гра мала для харківського клубу вже чисто формальний характер, Ігор Рахаєв зробив ставку на футболістів з українським паспортом, відправивши всіх легіонерів у відпустку. Але при цьому до ладу не дав зіграти й молоді, випустивши на поле лише Артема Радченка, Олександра Османа та Юрія Ткачука.

Ослаблений відсутністю низки основних гравців, «Металіст» не міг налаштуватися на гру весь перший тайм, чого не можна сказати про суперника. Футболістам «Локерена» знадобилося лише 15 хвилин, щоб знайти підходи до воріт харків’ян. Спочатку на вістрі атаки опинився Дессерс, пробивши в штангу – щоправда, з офсайда. А на 16-й хвилині Мбайє Лейє ударом головою «розпечатав» ворота харків’ян. Повтор показав, що в момент прийому м’яча Лейє перебував в офсайді, але фатальний гол було зараховано – 0:1.

На жаль, пропущений гол не перетворився для харків’ян на каталізатор активності. «Металіст» насилу утримував м’яч, а гри в атаці й зовсім не було. Єдиний небезпечний момент у першому таймі біля воріт «Локерена» виник на 30-й хвилині, коли Сергій Болбат, впоравшись із декількома захисниками, пробив у дальній від себе кут. Але голкіпер бельгійців урятував команду.

У свою чергу, до кінця тайму шанс подвоїти рахунок мали й гості. Після подачі кутового головою пробив Дессерс, але Олександр Горяїнов «витягнув» м’яч уже майже з лінії воріт.
Голкіперу «Металіста» довелося виручати команду й у другому таймі. На 61-й хвилині Де Паув, розібравшись із захисниками, потужно пробив з лінії штрафного, після чого Олександру Горяїнову довелося у стрибку зупиняти м’яч.

Ближче до середини другого тайму «Металіст» усе ж таки перехопив ініціативу, але зламати оборону бельгійців так і не спромігся. При цьому двічі «Локерен» рятував їх голкіпер Бубакар Баррі Копа, який «за сумісництвом» є голкіпером збірної Кот-д’Івуару. Двічі Бубакар зміг потягнути удари Павла Ребенка, які виконувалися із забійних позицій.
Наприкінці матчу гості знову отримали шанс подвоїти рахунок, але цього разу «Металіст» урятувала поперечина.

Кінець безславного сезону

Фінальний свисток арбітра завершив єврокубкові муки харків’ян, розпочаті ще в серпні цього року. Нагадаємо, що «Металіст» стартував у нинішньому сезоні з матчів плей-оф кваліфікації проти польського «Руху» й ледве пробився до групового етапу. Це сталося лише завдяки голу, забитому Хав’єром з пенальті в овертаймі домашнього поєдинку, адже на виїзді наші земляки зіграли з поляками в нічию, 0:0. І вже у груповому етапі харківська команда зазнала повного фіаско, програвши всі шість поєдинків.

Безславний сезон «Металіст» завершив на останньому місці групи L з нульовим показником очок, повторивши, таким чином, антирекорд, установлений у сезоні 2011/12 ірландським клубом «Шемрок Роверс». Неприємну статистику трохи «підсолоджує» той факт, що цього сезону «Металіст» не єдиний, хто програв усі шість поєдинків на груповій стадії. Ще одним таким невдахою став «Слован» з Братислави. При цьому різниця забитих і пропущених м’ячів у словацького клубу 20:1 – значно гірша, ніж у харківського, на рахунку якого 10 пропущених і три забиті.

Хто продовжить боротьбу?

Єврокубкова весна почнеться вже без «Металіста». Від групи L далі пройшли «Легія» і «Трабзонспор». До плей-оф вийшли і два українські клуби. В останньому турі київське «Динамо» з рахунком 2:0 обіграло «Стяуа» і пройшло далі з першого місця групи J. У свою чергу, «Дніпро», завдяки перемозі 1:0 над «Сент-Етьєном» та нічиїй у матчі «Карабах» – «Інтер», вийшов у плей-оф з другого місця групи F.

Порадував своїх уболівальників і донецький «Шахтар», який продовжить боротьбу в Лізі чемпіонів. Гірники завершили груповий етап нічиєю 1:1 з «Порту» і другим місцем у групі H.
Хто буде наступними суперниками українських клубів, дізнаємося після жеребкування, яке відбудеться 15 лютого.

У свою чергу, «Металісту» тепер не залишається нічого іншого, як зосередитися на національному чемпіонаті і спробувати вперше виграти Кубок України, де, нагадаємо, у чвертьфіналі його суперником буде «Шахтар». Часу на підготовку багато. Попереду зимові збори, на яких, сподіваємося, «жовто-сині» зможуть зміцнити свій склад, а також переформувати тактику та стратегію гри.