На Харківщині стартував обласний чемпіонат з футболу

07.05.2019 09:00 Спорт
Минулої суботи, 4 травня, розпочався чемпіонат Харківської області з футболу 2019 року. У цій першості беруть участь чинні переможець і віце-чемпіон першості – «Вовчанськ» і харківський «Універ-Динамо» ХНУВС відповідно. Новий сезон вони розпочали з упевнених перемог.

У цьогорічному чемпіонаті Харківщини з футболу серед аматорських команд беруть участь 19 колективів – три з Харкова та 16 з області. Їх розбито на дві ліги – вищу й першу. Змагання в обох дивізіонах проходитиме за однаковою системою – у два кола, за підсумком яких визначаться чемпіон і призери в кожній лізі.

Чинний чемпіон першості «Вовчанськ» упевнено розпочав новий сезон. «Вовки» вдома зустрічалися з харківською «Ареною». Перший тайм підопічні Андрія Березовчука провели переконливіше за суперника, якому за стартові 45 хвилин забили два м’ячі – відзначилися Лебединський і Соломаха. Після перерви команда-лідер продовжила контролювати хід гри і провела ще один м’яч, забив Нуемб, який і встановив остаточний рахунок у зустрічі – 3:0. Головний конкурент «Вовчанська» у боротьбі за золоті медалі, харківський «Універ-Динамо» ХНУВС, так само, як і конкурент, розпочав новий сезон з розгромної перемоги. Команда з обласного центру на своєму полі приймала «Солідарність» із Золочівського району. Долю матчу динамівці вирішили ще в першому таймі, вигравши його 3:1. А після перерви команда-лідер спокійно довела справу до розгромної перемоги – 4:1.

Успішно розпочала новий сезон і «Лозова-Панютине», але їй перемога далася значно складніше, ніж «вовкам» і динамівцям. Лозівчани вдома приймали харківський «Квадро», який зумів відзначитися першим – на 26-й хвилині забив Фрунташ. Проте господарі ще до перерви відновили паритет у матчі – 1:1. У другому таймі чашу терезів на свій бік вдалося схилити саме лозівчанам, які завдяки реалізованому Шатравою пенальті здобули вольову перемогу 2:1.

Ще у двох матчах стартового туру у вищій лізі було «розписано мирові». ФК «Первомайський» поділив очки із солоницівським «Енергетиком» Дергачівського району (1:1), а «Зміїв» – з валківським «Маяком» (0:0).

У першій лізі, як і у вищій, три команди розпочали новий сезон з перемог. Тож «Енергетик» зі Слобожанського Зміївського району вдома приймав сахновщинський «Колос». Господарі довго не могли зламати опір суперника, відкривши рахунок на 38-й хвилині. Утім, у другому таймі слобожанцям стало набагато легше, і вони «відвантажили» суперникам ще три м’ячі – 4:0.

За схожим сценарієм розвивалася зустріч між «Газовиком» з Червоного Дінця Балаклійського району та «Дворічною». Господарі були переконливішими за суперника, але дотиснути його змогли лише під кінець першого тайму. І то завдяки автоголу у виконанні Шейгуса. Цей гол, як і в матчі «Енергетика», дуже допоміг господарям, які після перерви тричі розписалися у воротах дворічан – 4:0.

Також розгромну перемогу, але трохи скромнішу, здобув ізюмський «Крем’янець», який у рідних стінах не мав проблем з ФК «Шевченкове» (3:0). Ще в одному матчі стартового туру було зафіксовано бойову нічию. Куп’янський «Металург» удома зустрічався з красноградським «Колосом». Господарі двічі вели по ходу матчу, але суперники таки заробили один заліковий бал, забивши рятівний м’яч на 87-й хвилині – 2:2.