Найсильніших чоловіків шукали на Харківщині

Козацькі розваги

16 червня у Валках відбулися змагання «Козацькі розваги», що входять до програми XXIII Спартакіади з масових видів спорту на Кубок губернатора області, присвяченої року спорту і здорового способу життя в Україні.

Традиційний не тільки для Харківщини, а й для всієї України турнір цього року зібрав близько 90 богатирів з 19 районів області, а також кілька сотень глядачів, що прийшли подивитися на спортивне видовище та підтримати учасників.

Згідно з регламентом Спартакіади, команди було поділено на дві групи, вони вступили в непримиренну боротьбу в чотирьох видах силових вправ.

Крім традиційного перетягування каната, перемогу в якому святкували представники Валківського району в першій групі і Лозівського в другій, усіх без винятку глядачів захопили вправи, в яких спортсмени змогли продемонструвати свою індивідуальну силу. Так, у випробуванні «Колода» богатирі піднімали вагу 70 кілограмів на висоту більш ніж метр. Абсолютним переможцем тут став спортсмен із Золочівського району, який зміг підняти колоду 30 разів. Проте, навіть такий високий результат не привів до перемоги, тому що враховувалася загальна кількість підйомів команди, що складалася з двох осіб. У підсумку, з результатом у 51 підйом. золочівці поступилися перемогою в першій групі представникам Красноградського району, які змогли підняти колоду 55 разів. У другій групі районів переможцями стали богатирі міста Люботин: на їх рахунку 47 підйомів.
Також Люботин переміг і у вправі «Чобіток», у якій спортсмени перекидали залізні чобітки вагою сім кілограмів на висоту. Люботинські богатирі змогли підкинути таке «взуття» на шість метрів. У першій групі перемогу в цьому випробуванні святкували представники Золочівського району, які змогли обійти непримиренних суперників з Красноградського району, закинувши «чобіток» на висоту 5,5 метрів.

Ще спортсмени змагались у вправі «Каменарі», у якій на час перетягували обважнені колоди на відстань у 10 метрів. У цьому змаганні переможцями стали Харківський район у першій групі й Лозівський у другій.

За підсумками всіх видів силових вправ було визначено найсильніші райони Харківської області. Призові місця розподілилися таким чином:

– У першій групі переможцями турніру стали богатирі Красноградського району області, другу сходинку посіли спортсмени Золочівського району, третє – представники Валківського району;

– У другій групі лаври переможця дісталися місту Люботин, друге місце посіли богатирі Лозівського району, а третє місце дісталося команді Великобурлуцького району області.

Усіх переможців змагань нагороджено грамотами, медалями та кубками Харківського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

За підсумками турніру буде складено збірну, яка 5 і 6 липня в Чернігові буде відстоювати честь Харківської області на Всеукраїнському турнірі «Козацькі розваги».