Новий рекорд з важкою атлетики поставила харків'янка (ФОТО)

Новий рекорд з важкою атлетики поставила харків'янка (ФОТО)

Фото Валерія Несенова

Срібна призерка чемпіонату світу з важкої атлетики серед юнаків та дівчат Ірина Деха поставила рекорд на Спартакіаді Харківської області.

26 травня у Харкові відбулася ХХІV Спартакіада серед районів та міст Харківської області з важкої атлетики, на якій блискавичний результат показала вихованка Харківського обласного училища фізичної культури Ірина Деха.

Ірина, яка представляла свій рідний Барвінківський район, знову перевершила не тільки себе, а і інших українських представниць цього виду спорту у віці до 17 років. У своїй ваговій категорії понад 75 кілограм спортсменка підняла 113 кілограм у ривку та 126 кілограм у поштовху, що загалом становило у двоборстві 239 кілограм. Усі ці три результати є новими рекордами України. Тим не менш, поки вони не зараховуються, Ірина буде повинна підтвердити свої досягнення вже на національному рівні.

– Цього разу все далося відносно легко. Можна були підняти і більше, але у останній спробі в поштовху щось завадило. Нажаль, але поки мій рекорд не є дійсним, його потрібно буде підтверджувати на чемпіонаті України, – зазначила Ірина Деха.

У квітні цього року Ірина здобула срібну медаль у двоборстві і малу золоту медаль у ривку на чемпіонаті світу, та здобула дві ліцензії на юнацьку Олімпіаду. Але на цих змаганнях Ірина, враховуючи вік, вже виступити не зможе.

– Звичайно прикро, що не зможу виступити на юнацькій Олімпіаді, але все ж таки рада, що хтось з наших дівчат зможе скористатися цим шансом. Дуже хочу, щоб ті, хто поїдуть увійшли до трійки призерів, – поділилася Ірина, яка вже зараз має великі шанси поборотися за право представляти Україну на дорослій Олімпіаді, що 2016 року пройде у Ріо-де-Жанейро.

На жаль, але блискавичний результат Ірини на Спартакіаді області не дозволив її Барвінківському району здобути перемогу у загальнокомандному заліку. За підсумками змагань команда зайняла друге місце, поступившись золотом представникам Харківського району області. Третіми у першій групі районів були важкоатлети Валківського району.

У другій групі яскраво виступили спортсмени Печеніжського району та вперше посіли перше місце на обласній Спартакіаді з важкої атлетиці. Срібло у цій групі дісталося представникам Близнюківського району, бронза – важкоатлетам з Люботина.

Валерій Несенов

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ