Харківські спортсмени виграли чемпіонат України з фігурного катання

26.12.2014 10:39 Спорт
ufsf.org ufsf.org
Харківські спортсмени Олександра Назарова та Максим Нікітін виграли чемпіонат України з фігурного катання, який завершився в Києві.

Срібні призери зимових юнацьких Олімпійських ігор здобули у столиці перемогу в танцях на льоду, завоювавши своє перше національне «золото» на дорослому рівні. Серед елітних спортсменів Назарова та Нікітін почали виступати саме цього сезону. Дебют вийшов доволі вдалим. Харків’яни вже встигли зарекомендувати себе на міжнародному рівні, посівши наприкінці минулого місяця друге призове місце на Відкритому кубку Варшави з фігурного катання.

На внутрішній же арені Олександра та Максим обійшли всіх своїх конкурентів. Причому чемпіонат України вони виграли з великим відривом. За коротку та довільну програми суворі судді нарахували підопічним Олександра Жуліна та Галини Чурілової 155,89 бала. Київська танцювальна пара Лоліта Єрмак та Олексій Шумський, які посіли друге місце, відстали від новоспечених чемпіонів на значні 23,37 очка. «Бронза» дісталася ще одному столичному дуету, Валерії Гайструк та Олексію Олейнику, які програли Назаровій та Нікітіну трохи більше ніж 30 балів.

– Усе, що ми задумували, й усе, чого вимагали від нас тренери, ми виконали. Вважаю, що показали дуже хороший прокат, тому оцінки вийшли досить високі. Сподіваюся, що й надалі ми будемо рухатися тільки вперед, – поділилася своїми враженнями після чемпіонату Олександра Назарова.

Також, за словами харківських фігуристів, їх вражаючі результати на нинішньому чемпіонаті України ще нічого не означають. Адже для того щоби впевнено почуватися в дорослому спорті, їм необхідно ще багато працювати. Головними змаганнями в новому році лідери українського фігурного катання у спортивних танцях на льоду вважають для себе чемпіонат Європи, який з 26 січня по 1 лютого відбудеться у Швеції, а також юніорський чемпіонат світу (2–8 березня, Естонія).

– Зараз тільки середина сезону. У нас попереду ще багато тренувань і стартів. Ми знаємо, над чим нам треба працювати, і розуміємо, на що необхідно акцентувати увагу під час виступів. Усе це досвід. Знову ж таки, серед майстрів ми себе тільки пробуємо. А от юніорський чемпіонат світу для нас був і залишається основною метою у цьому сезоні, – поділився планами на майбутнє Максим Нікітін.

В інших дисциплінах нинішнього чемпіонату України боротьба за нагороди точилася вже без участі харківських фігуристів. У чоловічому одиночному катанні чемпіоном став киянин Ярослав Паніот. Серед жінок перемогу здобула також столична спортсменка, досвідчена Наталія Попова, для якої це вже п’яте «золото» з українських чемпіонатів. У парному катанні переможцями стали Рената Оганесян та Марк Бардей з Дніпропетровська.

Після чемпіонату України, який успішно пройшов у столиці, у лідерів вітчизняного фігурного катання попереду залишилися лише міжнародні старти. А от найближчий турнір всеукраїнського масштабу тепер прийме Харків. Це буде четвертий етап юнацького Кубка України, який відбудеться з 20 по 23 січня 2015 року.