На Чемпіонаті України з велоспорту харків'яне посіли перше місце

На  Чемпіонаті України з велоспорту харків'яне посіли перше місце

Збірна Харківської області посіла перше загальнокомандне місце на чемпіонаті України з велоспорту BMX

(від англійського bicycle motocross – різновид екстремальної їзди на велосипеді) серед юнаків і юніорів, який з 20 до 23 липня відбувався в Куп’янську.

У минулі вихідні до Куп’янська, який є кузнею талантів у велоспорті ВМХ не тільки Харківської області, а й усієї України, приїхали найкращі юні велогонщики країни.

Підростаюче покоління, яке вже зараз готове потіснити своїх старших товаришів, змагалось у звичних для ВМХ дисциплінах: індивідуальній гонці на час і гонці рейсінг.
Участь у чемпіонаті взяли 78 спортсменів, які входять до складу збірних Харківської, Київської та Чернівецької області. Також окремими командами виступили велосипедисти міст Києва й Новоселиці Чернівецької області.

Основу збірної Харківської області, яка налічувала 32 спортсмени, складали вихованці куп’янської школи ВМХ. Саме вони змогли принести збірній перше загальнокомандне місце, обійшовши за кількістю та значимістю завойованих медалей представників Чернівецької області й Києва, які в підсумку посіли друге і третє місце відповідно. Усього на рахунку харківських спортсменів – 25 медалей: дев’ять золотих і по вісім срібних і бронзових. При цьому юніори в індивідуальній гонці на час піднялися на всі три сходинки п’єдесталу пошани.

Кращими на чемпіонаті України серед юніорів стали Андрій Вербоватий і Владислав Сапожніков. Хлопці поділили між собою перше і друге місце в індивідуальній гонці на час і в гонці рейсінг. У першому виді змагань перемогу здобув Андрій Вербоватий, а Владислав Сапожніков, який зайняв другу позицію, відповідно лідирував у гонці рейсінг. Компанію їм у трійці призерів у гонці на час склав ще один харківський велогонщик Юрій Резніков.

У свою чергу в категорії юніорки блискучий результат показала Дар’я Ткачова, завдяки якій скарбничка збірної Харківської області поповнилася ще двома медалями – «золотом» у рейсінгу й «сріблом» в індивідуальній гонці на час.

Не менш вдало виступили і юнаки, які на цьому турнірі вибороли решту нагород Харківщини. Чемпіоном України серед юнаків у віковій категорії 15–16 років став Ігор Галкін, на рахунку якого золоті медалі в обох видах змагань. Такого ж успіху домоглися Андрій Крікотін, який представляв Харківську область у віковій категорії 13–14 років, й один з наймолодших учасників – Денис Каменюка, категорія 9–10 років.

Тепер на юних спортсменів чекають змагання з багатоденної гонки у рамках чемпіонату України з велоспорту BMX, який відбудеться в Новоселиці з 12 до 17 серпня. Тож розслабиться хлопцям у спекотні літні дні не доведеться.