Велодень у Харкові: козаки та клоуни ганялися за індіанцем на коні (ФОТО)

Велодень у Харкові: козаки та клоуни ганялися за індіанцем на коні (ФОТО)

фото Бориса Бреславця

Велодень-2013 зібрав рекордну кількість учасників. Понад 6,5 тисяч велосипедистів прийняло участь в рамках Всеукраїнської акції «Велодень», що 19 травня пройшла у Харкові.

«Велодень» у Харкові проводиться вже восьмий рік поспіль, та з кожним роком кількість його учасників зростає. Якщо у минулому році їх було близько 5,5 тисяч, то у цей рік кількість прихильників двохколісного транспортного засобу зросла більше ніж на тисячу.

За традицією свято розпочалося з велопараду. Саме у ньому, за даними організаторів «Велодню», взяло участь понад 6,5 тисяч харків’ян та гостей Першої столиці.


У колоні велосипедистів, що стартувала на площі Свободи, пройшла за маршрутом по проспекту Леніна до вулиці Новгородської, та повернулася назад до площі Свободи, було дуже багато яскравих учасників у костюмах персонажів казок та фантастичних історій, костюмах народів світу та костюмах різноманітних професій.


Один з найяскравіших образів мав учасник велопараду Руслан, який не тільки сам переодягнувся у костюм вождя індіанського племені, але і прикрасив свого двоколісного друга, перетворивши його на бойового коня. Велосипед одягнув кінську голову, зроблену з гуми та будівельної піни, хвіст, а також міг видавати ржання справжнього коня. За словами Руслана, він кожен рік вигадує собі якийсь новий образ. В цьому році йому припав до душі образ індіанця, а гарна фантазія дозволила за дуже короткий термін втілити цей образ у реальність.


Варто зазначити, що в цьому році участь у «Велодні» взяли також багато зовсім юних велосипедистів. Деякі, зважаючи на свій вік, ще самі не змогли керувати двоколісним другом, та сиділи у спеціальних кріслах позаду своїх матусь і татусів.«В цьому році велопарад замикали сімейні колони, в яких було дуже багато дітей. Це було вперше», - зазначив президент Федерація велосипедистів Харківської області Олександр Заярін.

За його словами основна мета «Велодню» - популяризация велоруху на Харківщини. Саме для прихильників велоспорту та велотуризму, яких дуже багато відкриваються нові веломарштрути та велодоріжки в місті та в області.


Свято «Велодню» у Харкові продовжили показові виступи спортсменів та різноманітні спортивні велозмагання і конкурси.

Борис Бреславець

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ