Збірна України провела перший матч після Евро–2012

15 серпня на львівському стадіоні «Арена Львів» національна збірна України з футболу провела генеральну репетицію перед стартом у відбірковому циклі чемпіонату світу, зігравши в нульову нічию з чехами.

Поєдинок зі збірною Чехії став одним із кращих матчів збірної Україні за останній час. Було помітно прагнення гравців досягти результату, кожен викладався на полі повністю. Але, незважаючи на це, у Олега Блохіна та команди залишаються ті самі проблеми з реалізацією створених моментів.

Зробивши у цьому матчі акцент на атаку, головний тренер збірної України не прогадав. Команда з перших хвилин володіла ініціативою, при цьому практично не даючи суперникові можливості підійти до своїх воріт. Чехи, які буквально рік тому доставляли масу неприємностей захисту українців, розгромивши їх із рахунком 4:0, у цьому матчі ледве доходили до штрафної збірної України. Але з нечисленними ударами по воротах з легкістю впорався Андрій Пятов.

Під кінець першого тайму збірна України влаштувала супернику справжній штурм, правда, вийти переможцем з нього не змогла. Спочатку на 40-й хвилині з гострого кута, перебуваючи в кількох метрах від воріт, пробивав Євген Коноплянка, але м’яч пролетів буквально в сантиметрі від поперечини. Через чотири хвилини ще в більш вигідній позиції опинився екс-форвард «Металіста» Марко Девіч, але і він, перебуваючи за крок від воріт, примудрився пробити вище.

У другому таймі гольових моментів було не набагато більше, але атаки українців стали більш гострими. Хоча найчастіше в цих атаках не вистачало взаєморозуміння між гравцями, що в кінцевому результаті не дало можливості вразити ворота. Так, на 74-й хвилині партнери пізно відгукнулися на простріл Романа Безуса з правого флангу. В результаті м’яч проскочив повз Тараса Степаненка та Олега Гусєва, яким лічених сантиметрів не вистачило, щоб переправити його у ворота.

Варто віддати належне й голкіперу збірної Чехії Петеру Чеху, який у кількох епізодах потягнув, здавалося б, безнадійні м’ячі.

У свою чергу захист збірної України так і не зміг провести весь матч бездоганно. В останню третину другого тайму чехи, активізувавши свої атаки, ледь не повели в рахунку. Українці стали частіше робити помилки в центрі поля та втрачати м’яч. В одній такій ситуації Тарас Степаненко помилився під час передачі м’яча, і суперник вийшов один на один з голкіпером. Лише в останню хвилину Євген Хачеріді у підкаті зміг зняти м’яч з ноги чеха.

Проте, обидві команди відстояли матч по нулях, що дуже важливо для обох збірних напередодні старту відбірного циклу до чемпіонату світу 2014 року, перший матч якого збірна України проведе в Англії 11 вересня.

Україна – Чехія 0:0
Україна: Пятов, Бутко, Хачеріді, Ракицький, Селін, Зозуля, Тимощук (Ярмоленко, 46), Гармаш (Безус, 72), Коноплянка (Ротань, 46), Девіч (Степаненко, 71), Селезньов (Гусєв, 46).

Чехія: Чех, Селассіє (Райторал, 78), Кадлец, Хюбшман, Сівок, Лімберскі, Йірачек (Гушбауер, 84), Даріда (Сухі, 87), Коларж (Петржела, 46), Піларж (Резек, 65), Лафата (Пекхарт, 57)