Безробіття в Україні: показники Харківщини (Інфографіка)

Безробіття в Україні: показники Харківщини (Інфографіка)

Фото: РБК-Україна

За даними статистики, у ІІІ кварталі 2016 року в Україні рівень безробіття серед осіб працездатного віку (розрахований за методологією МОП) склав 9,2 %.

Такий показник на 0,2 відсоткового пункту менше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Загальна чисельність безробітних серед працездатного населення налічує майже 1,6 млн осіб, серед яких 59 % − чоловіки. При цьому близько 70 % безробітних проживають у містах, - повідомляє Дискусійний економічний клуб.

За 9 місяців поточного року у регіональному розрізі найвищий рівень безробіття серед осіб працездатного віку зафіксований у Луганській (16,9 %) та Донецькій (14,5 %) областях. Найменше потерпали від безробіття у Харківській області, де його рівень склав 6,3 %.

Порівнюючи ситуацію із безробіттям серед економічно активного населення в Україні та інших країнах світу, можна стверджувати, що у ІІІ кварталі 2016 року його рівень у нашій країні був вищим, ніж у переважній більшості країн Євросоюзу, США та Японії. Водночас безробіття у Македонії, Греції та Іспанії в 2−3 рази перевищувало його рівень у нашій країні.

Зареєстроване безробіття у ІІІ кварталі ц. р. зафіксовано на рівні 2,1 %, що у 4,4 раза менше загального рівня безробіття серед населення працездатного віку.

На обліку у центрах зайнятості станом на вересень поточного року перебували 341,5 тис. осіб, що на 66 тис. осіб менше порівняно з минулорічним періодом. При цьому кількість вільних робочих місць (вакантних посад), яку могли запропонувати роботодавці, нараховувала 56,9 тис., що майже на 38 % більше, ніж у вересні 2015 року. Таким чином, на одну вільну вакансію претендувало 6 осіб.

Хто завчасно отримає січневі пенсії на Харківщині

Із загальної кількості безробітних, зареєстрованих у вересні ц. р., 72 %, або 245,7 тис. осіб отримували допомогу по безробіттю, яка становила у середньому 1793 гривні на особу за місяць. Орієнтовно загальна сума виплат допомоги безробітним склала у вересні ц. р. 441 млн гривень, або на рівні відповідного місяця минулого року.

Микола Мельник