Дідівський метод. Проводимо воду у сільській хатинці

Дідівський метод. Проводимо воду у сільській хатинці

http://ibud.ua/

Якщо ви мрієте провести в улюблену хатинку в селі чи на дачу воду, ми підкажемо, як це зручніше зробити і скільки воно буде коштувати.

Розглядаючи дачний варіант, не можна оминути дідівський спосіб водопостачання. Майже безглуздий і неефективний у будинках зараз, але відносно дешевий і, що цікаво, злодієстійкий.

Найдешевший спосіб полягає у встановленні великої ємності на горищі і звичайного дешевого вібраційного насоса на кшталт усім відомого «Струмка». Від насоса до горища можна прокласти будь-яку трубу, включаючи садовий шланг. Єдина умова: він не має перетискатися на поворотах. З горища до споживача краще прокласти металопластикову трубу з фітингами й шаровим краном, адже якщо порветься шланг, то до ємності можна просто виключити насос, а от якщо порве труби від ємності, вам на голову виллється ціла тонна води. За 10–15 см від верху ємності врізається труба, яка виходить на вулицю. Людина має самостійно включати насос на вулиці й чекати, поки ємність наповниться і з труби почне литися вода.

Читайте також: Як самотужки провести воду на дачі. Розрахунки

Плюси цього методу полягають у простоті й дешевизні. Для того щоб злити воду із системи на зиму, потрібно просто відкрити кран і не включати насос. Вібраційний насос не потребує приямку, адже він весь рік занурений у воду. Зняти його та закинути в багажник машини простіше за демонтаж станції. І навіть у разі викрадення, можна просто купити новий насос, це не так дорого.

Для того щоб обладнати рукомийник з нуля, потрібно: насос – 350 грн, садовий шланг (15 м) – 115 грн; труба до користувача (10 м), простий шаровий кран і фітинги – 200 грн; дріт (5–10 м) і розетка – 45–85 грн; мийка – 300 грн; поліпропіленова труба на каналізацію та кути для неї – 150 грн. Найдорожчою тут є ємність. Найдоступніші на ринку – вживані єврокуби на 1000 літрів (пластик в алюмінієвій сітці) коштують від 700 грн. Хоча можна знайти й меншу ємність за менші гроші. Нові ж пластикові ємності надто дорогі.

У нашому ж «бюджетному» варіанті виходить 1367 грн. При цьому не треба копати траншеї та ями. Із мийкою та простою каналізацією – 1815 грн. Якщо якусь ємність можна знайти у знайомих – узагалі 1100–1200 грн. Звичайно, є ще небезпека викрадення самої ємності. Але якщо вона буде захована на горищі й добре зафіксована, то шанси крадіїв заволодіти вашим водопроводом майже нульові.

Артем Богдан, матеріал з газети "Слобідський край" № 77 від 28.06.2014

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ