Екзотичні вихованці Фельдман Екопарк допоможуть дітям стати щасливими

Екзотичні вихованці Фельдман Екопарк допоможуть дітям стати щасливими

Проект «Щаслива дитина» Центру психосоціальної реабілітації в 2017 році продовжив свою роботу із залученням нових тварин-терапевтів.

Ними стали екзотичні вихованці Фельдман Екопарк - черепахи, папуги, кролики та шиншили. Тепер групові заняття для дітей, які потребують допомоги з комунікацією і соціалізацією, проходять в спеціальному кабінеті Центру із застосуванням testudo-терапії, avis-терапії і rodentia-терапії. Відзначимо, що ці методики, в яких «анімалотерапевтами» виступають рептилії, птахи та гризуни, з успіхом застосовуються в різних країнах. Вчені давно вже з'ясували, що спостереження за цими екзотичними істотами і тактильний контакт з ними позитивно впливає на психіку, емоційний стан дорослих і особливо дітей.

«Для дитини спілкування з різними тваринами - дуже важливий елемент побудови системи взаємовідносин. Вони вчать фундаментальним речам, таким, як терпіння і співчуття, відповідальність і почуття обов'язку, любов і турбота про ближнього, - розповіла керівник психологічної служби Центру психосоціальної реабілітації Фельдман Екопарк, кандидат психологічних наук Тетяна Алієва. - На жаль, сучасні сім'ї не завжди можуть дозволити собі домашніх вихованців, і діти часто позбавлені можливості контактувати з ними необхідний час. Тому ми прагнемо заповнювати ці прогалини - використовуємо братів наших менших у роботі із замкненими або, навпаки, гіперактивними дітьми».

У проекті «Щаслива дитина», який розрахований на дітей 7-11 років і спрямований на те, щоб допомогти їм подолати проблеми в спілкуванні з однолітками і дорослими, анімалотерапія відіграє ключову роль. За словами фахівців, вона дозволяє сформувати комфортне середовище довіри і розкрити дитину для емоційної взаємодії. Вибір тварин-терапевтів при цьому визначається тими якостями, які дозволяють психологу працювати в потрібному напрямку. Як правило, це відбувається на першому вступному занятті.

«Наші юні учасники проекту вже встигли подружитися з собаками-терапевтами Бубликом і Вольтом, чотириногими «іппотерапевтами» Мавриком, Чарліком і Кармелітою. Тепер настав час познайомитися з черепахою, папугою, кроликом і шиншилою, - пояснює мету вступного заняття дитячий психолог проекту «Щаслива дитина» Ірина Куртишова. - Таке різнобічне спілкування дозволяє малюкам поглянути на світ іншими очима, дізнатися, що у всіх живих істот є почуття, настрій і свої бажання, які потрібно навчитися бачити і чути».

Нагадаємо, що проект Центру психосоціальної реабілітації Фельдман Екопарк «Щаслива дитина» почав роботу в жовтні 2016 року, і його перший етап завершився в грудні. Цього року заняття триватимуть, йде набір нових груп.