Героїзм українського воїна має об’єднати всіх нас — Юлія Світлична

Героїзм українського воїна має об’єднати всіх нас — Юлія Світлична

Фото: ХОДА

8 травня на Меморіалі слави в Лісопарку відбулося традиційне покладання квітів з нагоди Дня пам'яті та примирення.

У заході взяли участь ветерани Другої світової війни та локальних війн, учасники АТО, волонтери, представники громадськості, органів державної влади та місцевого самоврядування.

«Третій рік поспіль за указом Президента України 8 травня разом з усією європейською спільнотою ми відзначаємо День пам’яті та примирення, - сказала голова ХОДА Юлія Світлична. - Це дає нам можливість відчути, які втрати понесла Україна в Другій світовій війні. Історія не може нас роз'єднувати. Саме героїзм українського воїна повинен об'єднати нас».

Керівник області повідомила, що 8 травня о 23:00 в країні пройде нова символічна акція – буде запалено свічки пам'яті на згадку про тих, хто загинув у Другій світовій війні.

Довідка. У Харківській області живуть 2645 учасників Другої світової війни. Для підтримки ветеранів було запроваджено комплексну обласну програму, за якою до травневих свят учасники війни отримали одноразову грошову допомогу в розмірі 1,5 тисячі гривень. Також грошові виплати було забезпечено постановою Кабінету міністрів України – допомогу отримали майже 79,5 тисячі харків'ян.

Микола Мельник