Харківщина - у трійці регіонів з найменшою захворюваністю на туберкульоз

Харківщина - у трійці регіонів з найменшою захворюваністю на туберкульоз

Фото із соцмережі

Про це 4 листопада повідомив заступник голови ХОДА Михайло Черняк.

За його словами, ще 10 років тому наш регіон входив до п’ятірки областей з найвищим рівнем захворюваності на туберкульоз.

Як розповіла в ході наради в. о. начальника Управління охорони здоров’я ХОДА Галина Сіроштан, протягом останніх 5-ти років кількість пацієнтів, які перебувають на диспансерному обліку в області, зменшилася майже на 15 %: з 28 тис. осіб у 2011 році - до 24,8 тис. осіб натепер. Хворих з активним перебігом зменшилось вдвічі - з 3,9 тис. до 1,8 тис. осіб.

- За 9 місяців поточного року зареєстровано 802 хворих з вперше діагностованим туберкульозом (у 2015 році - 827), в тому числі - 18 медпрацівників, двоє з яких працюють у фтизіатричних підрозділах. Померло від туберкульозу 172 хворих (199 - торік), - повідомила Галина Сіроштан.

З метою раннього виявлення інфікування дітей у поточному році понад 115 тис. дітей пройшли скринінг-діагностику. На її проведення з місцевих бюджетів було виділено 4,3 млн грн. Це дало змогу попередити захворювання у 1354 дітей, яким призначили превентивне лікування.

Для своєчасного виявлення захворювання в області діють 9 пересувних цифрових флюорографів, оновлено рентгенологічне обладнання у всіх ЦРЛ та міських лікарнях. За інформацією Управління охорони здоров’я ХОДА, за 9 місяців року флюорографічне обстеження пройшли 1 млн 138 тис. мешканців області.

Микола Мельник