Останній в історії харківський призовник має вищу освіту і мріє стати екологічним поліцаєм (ФОТО)

Останній в історії харківський призовник має вищу освіту і мріє стати екологічним поліцаєм (ФОТО)

Фото Ірини Гудзь

Сьогодні з Харкова відправляється остання в історії України група призовників-строковиків.

Останні 14 хлопців, яких призвали на строкову службу в армії, сьогодні відправляються з Харкова. Більше в Україні призовів не буде (окрім призову до внутрішніх військ). Сьогоднішня партія новобранців буде служити у Чернігові у залізничних військах. Всього ж в осінній призов на службу призвали 450 хлопців з Харківської області — 100 % від плану.

- Всього цього призову військкомати призвали близько 12 тис. чоловік. З них 2,5 тис. визнали непридатними за станом здоров'я, а 1,3 тис. не з'явилися без поважної причини, - розповів начальник управління з питань взаємодії з митними органами прикордонної служби оборонної мобілізаційної роботи, заступник голови обласної призовної комісії Анатолій Шевцов. - Тобто на одне місце претендували одночасно 18 чоловік.


23-річний Дмитро Курилов — останній у списку в останній групі харківських призовників. До армії він йде добровільно: військовий білет знадобиться у подальшій роботі. Хоча кар'єру військового офіцера Дмитро і не планує робити, але у структурі, де хлопець мріє працювати, служба в армії є вирішальною.

- Хочу працювати за фахом в екологічній міліції, а там вимагають військовий білет. Я випускник Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, - пояснив Дмитро Курилов.

Проводжати хлопця до армії приїхала мати, Людмила Курилова. Сліз на очах жінки цього дня немає. Мовляв, чого плакати, якщо син сам хотів служити.

- У мене рідний брат військовий, полковник у відставці. І він завжди говорив: “Щоб стати справжнім чоловіком, треба прослужити в армії”. Можливо, у якійсь мірі це й підштовхнуло Дмитра, - розповіла Людмила Петрівна.

Не лякає останнього харківського призовника і страшне слово “дідівщина”. Як розповів сам хлопець, його кращий друг нещодавно прийшов з армії і порадив бути впевненим у собі і нічого не боятися.

Окрім строковиків цього року у військоматах активно набирали й контрактників. За словами заступниками харківського обласного військового комісара, полковника Юрія Калгушкіна, цього призову контракт вже підписали 346 людей, з них 10 % - жінки. Це ще не остаточна цифра, адже призов ще не закінчився і триватиме до 30 листопада.

Наразі зарплата, яку пропонують контрактикам, починається від 3100 грн. При цьому людина живе на повному державному забезпеченні, має солідний соціальний пакет, а також пільги при виході на пенсію.

Ірина Гудзь

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ