Працівники харківської ювелірки, де сталася пожежа, сидять без зарплати і шукають роботу

Працівники харківської ювелірки, де сталася пожежа, сидять без зарплати і шукають роботу

http://thekievtimes.ua/

Зарплату за грудень підприємство так і не видало, крім того, працівникам порадили шукати нову роботу.

Співробітники харківської ювелірної фабрики бояться, що повертатися на роботу їм буде нікуди. У будівлі, де 8 січня сталася масштабна пожежа, обіцяні ремонтні роботи так і не були розпочаті. Багатьом співробітникам віддали на руки трудові книжки, щоб вони могли підшукати собі роботу, - пишуть “Вести”.

- Залишилися живі, але тепер без роботи. У порівнянні з тим горем, яке прийшло в сім'ї наших колег, це мізерно, - розповів нам ювелір Сергій. - Та й після всього, що сталося дуже складно було б повернутися на місце, де загинули вісім чоловік. Це просто нестерпно. Всім, чиї документи вціліли, їх вже повернули, наскільки я знаю, але те що серйозно постраждало під час пожежі - тепер треба відновлювати.

Зарплату за грудень, за словами співробітників, нікому не встигли видати, і поки ніхто не веде розмови про те, що гроші компенсують.

- Роботи перед Новим роком було багато, готували вироби на виставку, сезон у розпалі, - каже Сергій. - Зарплату не віддали. Ми все розуміємо. Головне, щоб допомогли тим, хто в лікарні.
Рядові співробітники ювелірки, які не постраждали, зустрічалися за цей час лише з безпосереднім начальством, тому до цих пір не знають, кого ж з керівництва звинуватила і оголосила в розшук міліція. За словами багатьох співробітників, ім'я цієї людини - анонімуса навряд чи стане відомо широкій громадськості.

Тим часом у лікарнях Харкова залишаються два хлопця, які дивом не згоріли на фабриці. Олег Носик, порятунок якого інакше як другим народженням тепер ніхто не називає (стрибнув на асфальт з висоти 4-го поверху - 15-16 метрів) залишається у відділенні політравми. За словами знайомих хлопця, він потихеньку починає спілкуватися, розробляє легені, але про виписку мова не йде. Вчора в Інституті Ситенка провели операцію на хребті Павлу, який зумів вистрибнути з вікна 4-го поверху в КамАЗ до прибуття пожежних. Але про результати оперативного втручання нічого невідомо.

Що буде з ювелірною фабрикою, коли шум спаде, зараз не береться казати ніхто. Хоча представники великого бізнесу сходяться на думці, що відновлення попелища не буде.

Нагадаємо, у пожежі на харківській ювелірній фабриці загинули вісім чоловік. Двоє із них жінки.

Родинам загиблих уряд пообіцяв виплати матеріальну допомогу по 100 тис. грн до 1 березня.

За матеріалами: Вестей