Термін відключення гарячої води у Харкові значно збільшать. Старт - у травні

Термін відключення гарячої води у Харкові значно збільшать. Старт - у травні

http://provokacia.net/

Як повідомив перший заступник начальника управління паливно -енергетичного комплексу Харківської облдержадміністрації Володимир Губа, ПАТ «Харківська ТЕЦ-5», яка виробляла електроенергію і поставляла тепло КП «Харківські теплові мережі», без перебоїв відпрацювала опалювальний сезон і перейшла на режим роботи з одним енергоблоком.

За його словами, в країні ставиться завдання економії газу, тому перевага буде віддаватися електростанціям, які працюють на вугіллі. А оскільки ТЕЦ-5 працює на газі, вже в травні у неї немає замовлення на постачання електроенергії. Крім того, вона не зможе поставляти теплу воду ХТМ у літній період.

Чи не залишаться без гарячої води мешканці п'яти районів Харкова, які ТЕЦ-5 постачає тепловою енергією? На питання відповів головний інженер КП «ХТМ» Євген Зінченко.

- ТЕЦ-5 дійсно хочуть зупинити. Але це не означає, що харків'яни залишаться без гарячої води. Ми замінимо потужність цієї теплової електростанції своїми джерелами, - запевнив Євген Зінченко. - Це котельні Дзержинського району, а також котельні Салтівська, Комінтернівська і ТЕЦ-4. Вони теж працюють на газі, але електроенергію вони не виробляють - тільки гріють воду.

Однак традиційне відключення гарячої води по районах міста у зв'язку з ремонтом мереж цього року буде відбуватися інакше, ніж у минулі роки. Графік відключення ХТМ планується оприлюднити 5-6 травня.

- Фактично з 12 травня масово почнеться ремонтна кампанія. Але якщо раніше вдома відключалися від гарячої води в середньому на два тижні, то цього року у зв'язку з припиненням роботи ТЕЦ-5 в деяких районах міста гаряча вода може бути відсутня до 25-27 днів, - каже Євген Зінченко. - Це насамперед там, де будуть вестися перекладки і капітальні ремонти мереж - у тому числі в Ленінському та Жовтневому районах, а також на вулицях Івана Камишева і Премьеровскій (Московський р-н).

А ось жителі Солоницівки і Песочина взагалі можуть на все літо залишитися без гарячої води.

- Оскільки від Дзержинської котельні ми туди по гідравлічному режиму не зможемо забезпечити гарячу воду, - пояснив головний інженер КП ХТМ.

За матеріалами: Вечерний Харьков