В Україні стрімко зростають ціни на свинину

В Україні стрімко зростають ціни на свинину

Фото із соцмережі

Протягом останніх декількох тижнів ринок свинини в Україні характеризується стрімким зростанням цін на продукцію.

Протягом останніх декількох тижнів ринок свинини в Україні характеризується стрімким зростанням цін на продукцію. Про це повідомляє Agrostory.

Традиційно, таке зростання цін спостерігається до великодніх свят, проте в цьому році і в червні свинина все ще продовжує дорожчати. Таким чином, тільки протягом останнього місяця на оптових ринках країни ціни на найпопулярніші види свинячого м'яса зросли на 15-20 %.

Станом на 29 червня 2017 року, на українських оптових ринках свинячу вирізку пропонують за ціною 90-120 грн/кг, свинячу лопатку - по 80-95 грн/кг, ошийок - по 120-140 грн/кг, а полендвіцу - по 90-120 грн/кг. Про це повідомляє Agrostory.

Така цінова політика на ринку свинини обумовлена двома факторами. По-перше, ціни на м'ясо влітку традиційно зростають під тиском підвищеного попиту в сезон відпочинку. А по-друге, як мінімум два роки поспіль в Україні скорочується поголів'я свиней, однією з причин чого є поширення АЧС.

Нагадаємо, згідно з даними Держстату, ще станом на початок 2015 року загальне поголів'я свиней в країні становило 7,3 млн голів. У минулому році ця цифра скоротилася до 7,1 млн голів, а вже на початку поточного року поголів'я свиней в Україні становило 6,7 млн голів.

Збільшення імпорту свинини, на даний момент, також є проблемним питанням через високі ціни на світовому ринку. Таким чином, офіційна статистика показує, що за п'ять місяців поточного року обсяг імпорту свинини в Україну скоротився майже на 50 %.

Микола Мельник

Автор: Менеджер сайта