Архієпископ Онуфрій про біопаспорти: Це схоже на якесь рабство

Архієпископ Онуфрій про біопаспорти: Це схоже на якесь рабство

http://lb.ua

Архієпископ Харківський і Богодухівський Онуфрій дав ексклюзивне інтерв'ю СК, де поділився своїм ставленням до введення біопаспортів.

– Щодо ініціативи введення біопаспортів в Україні. Зараз ми бачимо протести з боку православних християн проти впровадження таких паспортів. Що думає Церква з цього приводу?

– Раніше така ситуація була щодо ідентифікаційного коду, але через кілька років коди усі автоматично отримали. Я не можу однозначно стверджувати, що біопаспорт – це добре чи це погано. Моя позиція нейтральна. З одного боку, це погано тому, що у біопаспорті міститься багато конфіденційної інформації про людину і кожну людину видно, як на тарілці. Так можна дійти до того, що ти не зможеш вільно висловлювати свої почуття, думки, адже ти є повністю під наглядом того, хто володіє інформацією про тебе. Я розумію, що після трагедії, яка трапилася у США, коли терористами було атаковано башти-близнюки, треба було вводити біопаспорти, адже тоді виник страх перед тероризмом. Але вже минув певний час, ситуація стала іншою, і для України, можливо, зарано вводити такі паспорти. У будь-якому разі треба людям чітко пояснювати, з якою метою вводиться біопаспорт, що він дає, а чого, можливо, позбавляє. Я не думаю, що кожна людина хоче бути під наглядом, адже це схоже на якесь рабство. Певною мірою ми стаємо рабами через електронні засоби обліку. Думаю, що має бути якийсь альтернативний спосіб обліку громадян.

Юрій Борщ, матеріал з газети "Слобідський край" №2-3 від 05.01.2013

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ